track
image




Central Valley Athletic Conference
Track and Field Championships - Results


CVAC Conference A - 5/26/2008 to 5/27/2008
Conference Track and Field
Griffith's Stadium
Meet Summary - All Events
 
Seed Prelims Finals
Aberdeen Composite School
1 BARNES-OGILVY, JORDAN - Female - Comp#: 138
#3 Girls High Jump Junior NH 1.25m (6) * 1
 
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.22m (10) *
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 6.45m (10) *
 
 
2 BEAUREGARD, ALISON - Female - Comp#: 129
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 16.68 (24)
 
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT DNS
 
 
3 BIDULKA, BILL - Male - Comp#: 115
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT 14.65 (10)
 
#50 Boys Long Jump Junior ND 4.28m (10) *
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND 20.05m (7) *
 
 
4 BIDULKA, JOSEPH - Male - Comp#: 91
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 17.39 (22)
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 2.43m (24) *
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 14.03m (18) *
 
 
5 BOBOWSKI, SHELBY - Female - Comp#: 126
#41 Girls 1500 Meter Run Junior NT 8:06.09 (7)
 
#43 Girls 3000 Meter Run Junior NT DNF
 
 
6 BRADEN, MCKAY - Male - Comp#: 106
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 22.23m (19) *
 
 
7 BUSBY, CLAY - Male - Comp#: 104
#72 Boys 3000 Meter Run Midget NT 14:59.50 (7)
 
 
8 BUSBY, SAMM - Female - Comp#: 144
#14 Girls Discus Throw Senior ND 17.86m (8) *
 
#31 Girls 80 Meter Hurdles Senior NT 18.39 (9)
 
 
9 CHORNEY, NOLAN - Male - Comp#: 116
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT DNS
 
#58 Boys Shot Put Junior ND DNS
 
 
10 CORDES, DION - Male - Comp#: 121
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 12.25 (3) 12.20 (2) 8
 
#21 Boys 200 Meter Dash Senior NT DNS
 
 
11 CORDES, MONIQUE - Female - Comp#: 150
#22 Girls 200 Meter Dash Senior NT DNS
 
 
12 DENIS, MARIE - Female - Comp#: 149
#1 Girls High Jump Senior NH DNS
 
#14 Girls Discus Throw Senior ND 23.90m (2) * 8
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 8.13m (5) * 2
 
#31 Girls 80 Meter Hurdles Senior NT 15.62 (4) 3
 
 
13 DENIS, SEAN - Male - Comp#: 109
#78 Boys Long Jump Midget ND 3.92m (23) *
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 7.72m (20) *
 
 
14 DOORNBOS, RYAN - Male - Comp#: 90
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT 5:34.86 (3) 6
 
#108 Boys 3000 Meter Run Bantam NT 13:19.56 (4) 4
 
 
15 FEHR, ALLY - Female - Comp#: 130
#5 Girls High Jump Midget NH 1.30m (4) * 3
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 32.72 (9)
 
 
16 FEHR, CASSANDRA - Female - Comp#: 145
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.67m (6) * 1
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 8.25m (5) * 2
 
#31 Girls 80 Meter Hurdles Senior NT 15.62 (4) 3
 
 
17 FEHR, DYLAN - Male - Comp#: 100
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:42.39 (10)
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT 5:58.83 (10)
 
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 20.03 (9)
 
 
18 FLORIZONE, ANDREW - Male - Comp#: 94
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT 7:21.52 (12)
 
#108 Boys 3000 Meter Run Bantam NT SCR
 
 
19 FLORIZONE, HEATHER - Female - Comp#: 142
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT 3:49.62 (6) 1
 
#28 Girls 1500 Meter Run Senior NT 8:05.99 (5) 2
 
 
20 FLORIZONE, KATHERINE - Female - Comp#: 128
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT DNS
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND DNS
 
 
21 FRIESEN, SEAN - Male - Comp#: 96
#82 Boys Discus Throw Midget ND 19.57m (16) *
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 8.81m (18) *
 
 
22 GREER, JUSTINE - Female - Comp#: 132
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 14.35 (7) 14.45 (5) 2
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 29.57 (2) 29.62 (2) 8
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.89m (5) * 2
 
 
23 GREER, MEGHAN - Female - Comp#: 141
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.55m (9) *
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 15.08 (4) 15.12 (6) 1
 
 
24 HEUSDENS, CONNOR - Male - Comp#: 97
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT 5:05.94 (1) 10
 
#72 Boys 3000 Meter Run Midget NT 12:00.15 (2) 8
 
 
25 HIGGINBOTHAM, KYLIE - Female - Comp#: 143
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 15.33 (6) 15.06 (4) 4
 
#22 Girls 200 Meter Dash Senior NT 31.51 (6) 1
 
#130 Women 200 Meter Dash Senior NT 32.90 (6) 1
 
 
26 HOFFERT, MICHAEL - Male - Comp#: 103
#6 Boys High Jump Midget NH 1.30m (11) *
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 3.39m (30) *
 
 
27 HUFFMAN, BRYCE - Male - Comp#: 118
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT 3:08.26 (10)
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT 6:59.49 (9)
 
 
28 HUNTER, JEREMY - Male - Comp#: 108
#82 Boys Discus Throw Midget ND 21.18m (13) *
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 17.24m (24) *
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 8.78m (19) *
 
 
29 HUSTAD, RYLYNN - Female - Comp#: 134
#5 Girls High Jump Midget NH 1.15m (17) *
 
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 16.53 (23)
 
 
30 JUCHACZ, BLAYS - Male - Comp#: 110
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:15.14 (21)
 
 
31 KOCAY, KURTIS - Male - Comp#: 93
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 31.01 (7) DNS
 
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:10.69 (3) 6
 
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT 2:42.71 (6) 1
 
 
32 KOMARYCHKA, JESSE - Male - Comp#: 123
#8 Boys High Jump Senior NH 1.65m (5) * 2
 
#9 Boys Long Jump Senior ND 4.75m (11) *
 
#23 Boys 400 Meter Dash Senior NT 59.50 (5) 2
 
 
33 KOMARYCHKA, SHEA - Male - Comp#: 111
#6 Boys High Jump Midget NH 1.65m (2) * 8
 
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT DNS
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 5.31m (2) * 8
 
 
34 KUCHIRKA, KYLE - Male - Comp#: 95
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 13.82 (9)
 
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 27.55 (5) 28.38 (6) 1
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT 5:26.12 (5) 2
 
#72 Boys 3000 Meter Run Midget NT 13:10.21 (5) 2
 
 
35 KUCHIRKA, TRICIA - Female - Comp#: 147
#12 Girls Triple Jump Senior ND 7.49m (10) *
 
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 18.31m (7) *
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 6.02m (13) *
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 15.89 (7) 15.29 (7)
 
 
36 LEUSCHEN, BRENDAN - Male - Comp#: 113
#6 Boys High Jump Midget NH FAIL
 
 
37 LOISELLE, STEPHANIE - Female - Comp#: 136
#69 Girls 1500 Meter Run Midget NT DNS
 
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT 19.24 (15)
 
 
38 LOZINSKY, BOBBY - Female - Comp#: 140
#3 Girls High Jump Junior NH 1.25m (5) * 2
 
#41 Girls 1500 Meter Run Junior NT 6:35.76 (5) 2
 
 
39 LOZINSKY, BRANDY - Female - Comp#: 127
#85 Girls Shot Put Midget ND 7.10m (7) *
 
 
40 MAATMAN, DARCY - Male - Comp#: 99
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 28.72 (10)
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 6.75m (25) *
 
 
41 MALINOWSKI, DRADEN - Male - Comp#: 89
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.34m (19) *
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 7.11m (16) *
 
 
42 MALINOWSKI, JANESSA - Female - Comp#: 139
#3 Girls High Jump Junior NH 1.30m (3) * 6
 
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.40m (8) *
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 7.11m (9) *
 
 
43 MARTENS, MAXINE - Female - Comp#: 133
#77 Girls Long Jump Midget ND DNS
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND DNS
 
 
44 MCOUAT, CONNOR - Male - Comp#: 101
#82 Boys Discus Throw Midget ND 25.61m (9) *
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 23.94m (16) *
 
 
45 MECHOR, MATTHEW - Male - Comp#: 120
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 13.58 (11)
 
#32 Boys 100 Meter Hurdles Senior NT 16.17 (2) 8
 
 
46 MECHOR, MICHAEL - Male - Comp#: 114
#4 Boys High Jump Junior NH 1.50m (5) * 1.5
 
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT 14.08 (9)
 
#50 Boys Long Jump Junior ND 4.63m (7) *
 
#60 Boys 100 Meter Hurdles Junior NT 17.61 (2) 8
 
 
47 MEDERNACH, JESSE - Male - Comp#: 98
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 27.16 (3) 27.50 (3) 6
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND DNS
 
 
48 MEGAW, RYAN - Male - Comp#: 112
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:12.25 (17)
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:37.50 (7)
 
 
49 PAWLUK, MATTHEW - Male - Comp#: 122
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT 2:25.70 (3) 6
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT 5:07.79 (3) 6
 
#29 Boys 3000 Meter Run Senior NT 12:27.71 (5) 2
 
#32 Boys 100 Meter Hurdles Senior NT 20.88 (7)
 
 
50 PEROZUK, KIERRA - Female - Comp#: 131
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.50m (20) *
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 7.83m (11) *
 
 
51 PEROZUK, MICHAELA - Female - Comp#: 137
#33 Girls 100 Meter Dash Junior NT 14.40 (3) 6
 
#59 Girls 80 Meter Hurdles Junior NT 14.36 (1) 10
 
 
52 PERRY, BRAYDEN - Male - Comp#: 102
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:16.09 (22)
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:53.14 (16)
 
 
53 PRYMA, CURTIS - Male - Comp#: 107
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 13.42 (8) 13.60 (8)
 
 
54 REPSKI, REBECCA - Female - Comp#: 135
#41 Girls 1500 Meter Run Junior NT 6:09.09 (1) 10
 
#43 Girls 3000 Meter Run Junior NT 14:31.82 (2) 8
 
#59 Girls 80 Meter Hurdles Junior NT 16.66 (3) 6
 
 
55 SAPIEHA, DANIEL - Male - Comp#: 124
#8 Boys High Jump Senior NH 1.73m (3) * 6
 
#9 Boys Long Jump Senior ND 5.72m (1) * 10
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 12.17 (2) 12.24 (3) 6
 
#122 Boys Pole Vault Senior NH DNS
 
 
56 SEMBALERUS, KEVIN - Male - Comp#: 88
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND DNS
 
 
57 SNEDDEN, KAYTI-LYNN - Female - Comp#: 151
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 33.43 (12)
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:19.48 (11)
 
 
58 SOPOTYK, BRANDON - Male - Comp#: 105
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 21.23 (12)
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND DNS
 
 
59 TRYHUBA, ANGELA - Female - Comp#: 125
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.30m (2) * 8
 
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 14.76 (5) 14.94 (3) 6
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.49m (9) *
 
 
60 TRYHUBA, SCOTT - Male - Comp#: 119
#9 Boys Long Jump Senior ND 4.98m (8) *
 
#11 Boys Triple Jump Senior ND 11.23m (3) * 6
 
#32 Boys 100 Meter Hurdles Senior NT 18.52 (4) 4
 
 
61 WIEBE, ASHLEY - Female - Comp#: 146
#12 Girls Triple Jump Senior ND 7.56m (9) *
 
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 15.06m (11) *
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 6.31m (12) *
 
 
62 WRUCK, BRAYDEN - Male - Comp#: 117
#38 Boys 400 Meter Dash Junior NT 1:11.80 (5) 2
 
#58 Boys Shot Put Junior ND 9.25m (3) * 6
 
 
63 WUTZKE, LEWIS - Male - Comp#: 92
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 13.87 (1) 13.90 (2) 8
 
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 28.99 (2) 29.40 (2) 8
 
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:08.75 (1) 10
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND FOUL
 
 
64 WUTZKE, RAELYNN - Female - Comp#: 148
#1 Girls High Jump Senior NH 1.25m (5) * 2
 
#28 Girls 1500 Meter Run Senior NT 7:04.25 (3) 6
 
 
Relay Seed Prelims Finals
 
1 Aberdeen Composite School
#87 Girls 4x100 Meter Relay Midget NT 1:00.42 (6) 1
 
2 Aberdeen Composite School
#88 Boys 4x100 Meter Relay Midget NT DNS
 
3 Aberdeen Composite School
#89 Girls 4x100 Meter Relay Junior NT 1:04.66 (4) 4
 
4 Aberdeen Composite School
#90 Boys 4x100 Meter Relay Junior NT 54.30 (4) 4
 
5 Aberdeen Composite School
#91 Girls 4x100 Meter Relay Senior NT 58.49 (4) 4
 
6 Aberdeen Composite School
#92 Boys 4x100 Meter Relay Senior NT 49.02 (3) 6
 
7 Aberdeen Composite School
#94 Boys 4x100 Meter Relay Bantam NT 1:05.41 (4) 4
 
8 Aberdeen Composite School
#95 Girls 4x400 Meter Relay Senior NT 5:17.86 (5) 2
 
9 Aberdeen Composite School
#96 Boys 4x400 Meter Relay Senior NT 4:15.76 (4) 4
Aberdeen Composite School Total Individual Entries: 151 - Total Relays: 9
 
 
Allan Composite School
1 ALVAREZ, CHRISTIAN - Male - Comp#:
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT DNF
 
 
2 BARKER, MCLAREN - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 17.50 (23)
 
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT 7:02.56 (11)
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.19m (22) *
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 22.68m (6) * 1
 
 
3 BOEHM, NICOLE - Female - Comp#:
#14 Girls Discus Throw Senior ND 17.83m (9) *
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 8.58m (3) * 6
 
 
4 BOON, CHELSEA - Female - Comp#:
#69 Girls 1500 Meter Run Midget NT 7:32.41 (9)
 
#71 Girls 3000 Meter Run Midget NT 17:47.19 (2) 8
 
 
5 BOON, KRISTY-LEE - Female - Comp#:
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 34.24 (6) 35.54 (7)
 
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:25.45 (10)
 
 
6 BOUCHKOV, CHRISTINA - Female - Comp#:
#81 Girls Discus Throw Midget ND 13.50m (20) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 4.83m (28) *
 
 
7 BROSSART, JASON - Male - Comp#:
#11 Boys Triple Jump Senior ND 9.13m (9) *
 
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT 2:29.74 (6) 1
 
 
8 BROSSART, KYLA - Female - Comp#:
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.69m (5) * 2
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 8.13m (5) * 2
 
#53 Girls Discus Throw Junior ND 13.86m (10) *
 
 
9 DANCY, BLAINE - Male - Comp#:
#8 Boys High Jump Senior NH 1.73m (2) * 8
 
#9 Boys Long Jump Senior ND 5.00m (7) *
 
#11 Boys Triple Jump Senior ND 10.90m (4) * 4
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 13.27 (9)
 
 
10 DUKART, ANGELINA - Female - Comp#:
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 16.83 (11)
 
#31 Girls 80 Meter Hurdles Senior NT DNS
 
 
11 DUKART, CARMELITA - Female - Comp#:
#55 Girls Javelin Throw Junior ND FOUL
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 6.04m (9) *
 
 
12 DUKART, LUKE - Male - Comp#:
#86 Boys Shot Put Midget ND 9.25m (16) *
 
 
13 ENDEN, SKYLAR - Male - Comp#:
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 17.42m (9) *
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 12.79m (21) *
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND 7.30m (17) *
 
 
14 ENDEN, TRISTIN - Female - Comp#:
#49 Girls Long Jump Junior ND DNS
 
 
15 ENGEL, YVONNE - Female - Comp#:
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.61m (7) *
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 16.52 (10)
 
#22 Girls 200 Meter Dash Senior NT DNS
 
 
16 ERMINE, DARYL - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT DNS
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT DNF
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.17m (19) *
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 9.07m (17) *
 
 
17 FITZSIMMONS, CASEY - Male - Comp#:
#82 Boys Discus Throw Midget ND DNS
 
 
18 FITZSIMMONS, RILEY - Male - Comp#:
#9 Boys Long Jump Senior ND 5.13m (5) * 2
 
#11 Boys Triple Jump Senior ND 11.94m (2) * 8
 
 
19 FUSICK, HAYDEN - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 14.26 (15)
 
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 33.30 (20)
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:48.34 (13)
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.29m (14) *
 
 
20 FUSICK, LARISSA - Female - Comp#:
#81 Girls Discus Throw Midget ND 18.72m (8) *
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 15.21m (13) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 7.06m (8) *
 
 
21 GARMAN, RACHELLE - Female - Comp#:
#18 Girls Shot Put Senior ND DNS
 
 
22 GEIB, DEVON - Male - Comp#:
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT DNS
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT DNS
 
 
23 HEWITT, SIMON - Male - Comp#:
#9 Boys Long Jump Senior ND 3.24m (13) *
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 30.36m (7) *
 
#23 Boys 400 Meter Dash Senior NT 58.49 (4) 4
 
 
24 HOINESS, DALYN - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 16.75 (19)
 
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 34.33 (15)
 
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:24.97 (12)
 
 
25 HURFORD, LANDON - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH DNS
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND DNS
 
#58 Boys Shot Put Junior ND DNS
 
 
26 JANZEN, AMANDA - Female - Comp#:
#1 Girls High Jump Senior NH 1.35m (2) * 8
 
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.74m (5) * 2
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 7.98m (7) * 0.5
 
 
27 JANZEN, SHANNON - Female - Comp#:
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.08m (14) *
 
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 17.79m (8) *
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 16.36 (8) 16.30 (8)
 
 
28 KEEPING, MICHELA - Female - Comp#:
#69 Girls 1500 Meter Run Midget NT DNS
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND DNS
 
 
29 KLASSEN, KRISTIAN - Male - Comp#:
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 15.89 (13)
 
#32 Boys 100 Meter Hurdles Senior NT 23.63 (8)
 
 
30 KRAFT, ASHLEY - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.20m (9) *
 
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 15.54 (7) 16.03 (5) 2
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 31.57 (2) 33.18 (3) 6
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.43m (11) *
 
 
31 KRAFT, JANELLE - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH 1.25m (12) *
 
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 2:57.13 (3) 6
 
#69 Girls 1500 Meter Run Midget NT 6:35.13 (3) 6
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.43m (22) *
 
 
32 LEIER, ANDRA - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 14.33 (6) 14.51 (6) 0.5
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 30.41 (3) 30.43 (4) 4
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.61m (18) *
 
 
33 LEIER, MACKENZIE - Female - Comp#:
#79 Girls Triple Jump Midget ND 7.05m (17) *
 
 
34 LOCKE, KIMBERLEY - Female - Comp#:
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT DNS
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT DNS
 
 
35 LUBOVICKI, STEPHEN - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 16.81 (20)
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 23.60m (18) *
 
 
36 LUSTER, KAITLYN - Female - Comp#:
#81 Girls Discus Throw Midget ND 14.98m (18) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 7.28m (6) * 1
 
 
37 LUSTER, TYSON - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND 31.18m (1) * 10
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 42.89m (2) * 8
 
#17 Boys Shot Put Senior ND 11.15m (4) * 4
 
 
38 MACDONALD, KEVIN - Male - Comp#:
#8 Boys High Jump Senior NH DNS
 
 
39 MARCHAND, AMBER - Female - Comp#:
#14 Girls Discus Throw Senior ND 11.70m (16) *
 
#16 Girls Javelin Throw Senior ND DNS
 
 
40 MARCHAND, BECKIE - Female - Comp#:
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT DNS
 
 
41 MARCHAND, DEANO - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH DNS
 
#50 Boys Long Jump Junior ND DNS
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND DNS
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND DNS
 
 
42 MEDERNACH, JOEL - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND 18.64m (12) *
 
 
43 MEDERNACH, LYLE - Male - Comp#:
#82 Boys Discus Throw Midget ND 20.79m (14) *
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 23.91m (17) *
 
 
44 NEAL, ANNALEE - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.05m (20) *
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 36.88 (16)
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 6.32m (15) *
 
 
45 NEAL, RICHARD - Male - Comp#:
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT 15.37 (11)
 
#50 Boys Long Jump Junior ND 3.56m (14) *
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND FOUL
 
#60 Boys 100 Meter Hurdles Junior NT 21.56 (5) 2
 
 
46 PARKER, CHRISTIANNE - Female - Comp#:
#53 Girls Discus Throw Junior ND 14.21m (9) *
 
#55 Girls Javelin Throw Junior ND 15.90m (8) *
 
#57 Girls Shot Put Junior ND DNS
 
 
47 PARKER, HARRY - Male - Comp#:
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT DNS
 
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT DNS
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND DNS
 
 
48 PASTERNAK, EVAN - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND 29.10m (3) * 6
 
#17 Boys Shot Put Senior ND 10.78m (6) * 1
 
 
49 POLSFUT, TAYLOR - Female - Comp#:
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT 17.09 (10)
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND FOUL
 
 
50 ROGERS, RAELENE - Female - Comp#:
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT DNS
 
 
51 ROLHEISER, JESSE - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.30m (11) *
 
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 19.33 (8)
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.20m (18) *
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 9.61m (8) *
 
 
52 RONCIN, ETHAN - Male - Comp#:
#17 Boys Shot Put Senior ND 11.23m (2) * 8
 
 
53 SARETZKY, CALLIE - Female - Comp#:
#3 Girls High Jump Junior NH 1.20m (8) *
 
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.17m (11) *
 
#53 Girls Discus Throw Junior ND 15.72m (8) *
 
 
54 SCHATZ, BRANDON - Male - Comp#:
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT 12.75 (2) 12.37 (1) 10
 
#36 Boys 200 Meter Dash Junior NT 25.21 (2) 25.21 (2) 8
 
#50 Boys Long Jump Junior ND 4.49m (9) *
 
 
55 SCHATZ, LOGAN - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 16.04 (16)
 
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 32.16 (10)
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.25m (21) *
 
 
56 SCHATZ, MEAGAN - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 14.63 (4) 15.03 (8)
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:13.81 (4) 4
 
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 2:57.10 (2) 8
 
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT 15.26 (4) 4
 
 
57 SENGER, ALEXANDER - Male - Comp#:
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT 3:01.50 (12)
 
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT 6:16.48 (9)
 
#108 Boys 3000 Meter Run Bantam NT 13:53.84 (6) 1
 
 
58 SINDEN, STEPHANIE - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.10m (16) *
 
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 17.89 (21)
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 2.45m (22) *
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 6.07m (16) *
 
 
59 SMITH, CELESTE - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH 1.20m (15) *
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:20.29 (12)
 
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT 17.57 (12)
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 7.87m (10) *
 
 
60 SMITH, STACEY - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH 1.30m (4) * 3
 
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 14.39 (8) 14.51 (6) 0.5
 
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 3:00.10 (5) 2
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.84m (8) *
 
 
61 SMITH, STEPHANIE - Female - Comp#:
#22 Girls 200 Meter Dash Senior NT 29.45 (2) 8
 
#24 Girls 400 Meter Dash Senior NT 1:07.92 (2) 8
 
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT 2:49.95 (2) 8
 
#28 Girls 1500 Meter Run Senior NT DNS
 
#130 Women 200 Meter Dash Senior NT 30.09 (2) 8
 
 
62 SOLTYS, DANIEL - Male - Comp#:
#58 Boys Shot Put Junior ND 5.58m (11) *
 
 
63 SOLTYS, DONALD - Male - Comp#:
#15 Boys Javelin Throw Senior ND DNS
 
 
64 SORBA, CORDELL - Male - Comp#:
#23 Boys 400 Meter Dash Senior NT DNS
 
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT DNS
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT DNS
 
 
65 UKRAINETZ, KAILYN - Female - Comp#:
#22 Girls 200 Meter Dash Senior NT 39.09 (10)
 
 
66 USSELMAN, JORDAN - Female - Comp#:
#83 Girls Javelin Throw Midget ND DNS
 
 
67 VAN MEER, GREGORY - Male - Comp#:
#54 Boys Discus Throw Junior ND DNS
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND DNS
 
 
68 VAN MEER, KEVIN - Male - Comp#:
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 6.08m (19) *
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 7.62m (22) *
 
 
69 VICZKO, MICHAEL - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH DNS
 
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT DNS
 
#58 Boys Shot Put Junior ND DNS
 
 
70 VICZKO, STEVEN - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH DNS
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND DNS
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND DNS
 
#86 Boys Shot Put Midget ND DNS
 
 
71 VOGELGESANG, JOSIE - Female - Comp#:
#111 Girls Long Jump Bantam ND 2.99m (15) *
 
 
72 ZEILER, LAURIN - Female - Comp#:
#71 Girls 3000 Meter Run Midget NT SCR
 
 
73 ZIPRICK, BRADLEY - Male - Comp#:
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:28.02 (4) 4
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT DNS
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 8.81m (16) *
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND FOUL
 
 
74 ZIPRICK, LYNSEY - Female - Comp#:
#14 Girls Discus Throw Senior ND 22.86m (3) * 6
 
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 18.67m (5) * 2
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 6.66m (10) *
 
 
Relay Seed Prelims Finals
 
1 Allan Composite School
#87 Girls 4x100 Meter Relay Midget NT 59.48 (4) 4
 
2 Allan Composite School
#88 Boys 4x100 Meter Relay Midget NT 56.71 (5) 2
 
3 Allan Composite School
#89 Girls 4x100 Meter Relay Junior NT DNS
 
4 Allan Composite School
#90 Boys 4x100 Meter Relay Junior NT DNS
 
5 Allan Composite School
#91 Girls 4x100 Meter Relay Senior NT 1:01.86 (6) 1
 
6 Allan Composite School
#92 Boys 4x100 Meter Relay Senior NT 49.61 (4) 4
 
7 Allan Composite School
#93 Girls 4x100 Meter Relay Bantam NT 1:09.73 (6) 1
 
8 Allan Composite School
#94 Boys 4x100 Meter Relay Bantam NT 1:05.71 (6) 1
 
9 Allan Composite School
#95 Girls 4x400 Meter Relay Senior NT 5:00.89 (4) 4
 
10 Allan Composite School
#96 Boys 4x400 Meter Relay Senior NT 4:05.88 (2) 8
Allan Composite School Total Individual Entries: 186 - Total Relays: 10
 
 
Colonsay School
1 BRECKNER, KENT - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH 1.50m (6) *
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND 9.85m (8) *
 
 
2 BUSCHOLL, BRITTANY - Female - Comp#:
#53 Girls Discus Throw Junior ND DNS
 
#55 Girls Javelin Throw Junior ND DNS
 
#57 Girls Shot Put Junior ND DNS
 
 
3 CARLOS, DYLAN - Male - Comp#:
#78 Boys Long Jump Midget ND 3.96m (22) *
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 25.73m (14) *
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 10.19m (6) * 1
 
 
4 DIXON, NIKKI - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.20m (9) *
 
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 16.15 (4) DNS
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.62m (6) * 1
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 7.85m (5) * 2
 
 
5 HAVARD-KRIEGER, NICKY - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH DNS
 
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 17.70 (21)
 
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT DNS
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT DNS
 
 
6 HELMKAY, SCOTT - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 13.27 (7) 13.58 (7)
 
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT DNS
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.81m (5) * 2
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND 27.45m (8) *
 
 
7 KIRK, SCOTT - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 15.14 (11)
 
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 31.29 (8) 30.93 (6) 1
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.77m (10) *
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 8.15m (7) *
 
 
8 KLASSEN, KEVIN - Male - Comp#:
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 32.11 (18)
 
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:11.69 (16)
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:49.43 (15)
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND FOUL
 
 
9 KLASSEN, ROBIN - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND 25.36m (7) *
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND DNS
 
 
10 LIANG, BRENDA - Female - Comp#:
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:27.82 (15)
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.26m (25) *
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 6.52m (19) *
 
 
11 MATECHUK, CARLEY - Female - Comp#:
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 41.31 (19)
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 5.61m (19) *
 
 
12 MCADAM, JUSTIN - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH 1.50m (5) * 1.5
 
 
13 MOEN, RAE-LYNN - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 15.61 (16)
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.38m (23) *
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 6.99m (18) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 6.23m (20) *
 
 
14 NEUFELD, DRAKE - Male - Comp#:
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT DNS
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND 32.77m (2) * 8
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 27.95m (8) *
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 9.74m (13) *
 
 
15 PARISH, DJ - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.30m (15) *
 
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 15.63 (19)
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 3:16.16 (19)
 
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT DNS
 
 
16 PROCYSHYN, DYLAN - Male - Comp#:
#78 Boys Long Jump Midget ND 3.43m (27) *
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 7.24m (23) *
 
 
17 RAULT, NICOLE - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.15m (15) *
 
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 16.34 (11)
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 34.80 (8) 34.79 (5) 2
 
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:21.97 (5) 2
 
 
18 REIMER, JAMIE - Female - Comp#:
#111 Girls Long Jump Bantam ND 2.63m (21) *
 
 
19 REIMER, JOSH - Male - Comp#:
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.89m (5) * 2
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 7.42m (14) *
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND 8.41m (11) *
 
#129 Boys High Jump Bantam NH FAIL
 
 
20 SADOWICK, LOGAN - Male - Comp#:
#11 Boys Triple Jump Senior ND 10.35m (6) * 1
 
 
21 SANDER, KEAGAN - Male - Comp#:
#80 Boys Triple Jump Midget ND 7.37m (21) *
 
 
22 SCHATZ, BRANDAN - Male - Comp#:
#120 Boys Shot Put Bantam ND 7.38m (16) *
 
 
23 SIMMONS, LAURA - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 15.62 (17)
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 33.78 (14)
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:23.85 (13)
 
 
24 WEIR, GEORGE - Male - Comp#:
#112 Boys Long Jump Bantam ND 2.51m (23) *
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 13.64m (19) *
 
 
25 WHITTY, JOHNNY - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH DNS
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 3.89m (23) *
 
 
26 WHITTY, KYLE - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH FAIL
 
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 33.96 (21)
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT DNS
 
 
27 WHITTY, SHANNON - Female - Comp#:
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 19.57 (24)
 
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT DNS
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 2.12m (24) *
 
 
28 WICK, TYLER - Male - Comp#:
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:12.54 (18)
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:48.48 (14)
 
#86 Boys Shot Put Midget ND DNS
 
 
29 WYLIE, AMBER - Female - Comp#:
#33 Girls 100 Meter Dash Junior NT 13.83 (1) 10
 
#35 Girls 200 Meter Dash Junior NT 28.03 (1) 10
 
Division: 28.03
#37 Girls 400 Meter Dash Junior NT DNS
 
#59 Girls 80 Meter Hurdles Junior NT 14.55 (2) 8
 
 
30 WYLIE, CIERRA - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.25m (6) * 1
 
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 14.33 (1) 14.80 (1) 10
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 29.65 (1) 30.74 (1) 10
 
Division: 29.65
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:09.35 (1) 10
 
Division: 1:09.35
 
Relay Seed Prelims Finals
 
1 Colonsay School
#88 Boys 4x100 Meter Relay Midget NT 57.25 (6) 1
 
2 Colonsay School
#89 Girls 4x100 Meter Relay Junior NT 1:01.17 (3) 6
 
3 Colonsay School
#93 Girls 4x100 Meter Relay Bantam NT 1:08.11 (5) 2
 
4 Colonsay School
#94 Boys 4x100 Meter Relay Bantam NT 1:08.86 (7)
Colonsay School Total Individual Entries: 86 - Total Relays: 4
 
 
Dalmeny High School
1 ANDERSON, RYLEY - Male - Comp#:
#82 Boys Discus Throw Midget ND DNS
 
#86 Boys Shot Put Midget ND DNS
 
 
2 ANDRES, BRADEN - Male - Comp#:
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT DNS
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND DNS
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND DNS
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 9.83m (11) *
 
 
3 ANDRES, TENILLE - Female - Comp#:
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 13.70 (1) 13.55 (1) 10
 
 
4 BAERG, BRANDON - Male - Comp#:
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 18.43m (8) *
 
 
5 BAERG, COURTNEY - Female - Comp#:
#39 Girls 800 Meter Run Junior NT 2:56.08 (2) 8
 
#41 Girls 1500 Meter Run Junior NT 6:32.53 (3) 6
 
#43 Girls 3000 Meter Run Junior NT 14:46.51 (3) 6
 
 
6 BENGTSON, KYLE - Male - Comp#:
#9 Boys Long Jump Senior ND 5.21m (4) * 4
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 45.34m (1) * 10
 
#17 Boys Shot Put Senior ND 11.47m (1) * 10
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 12.34 (4) 12.35 (4) 4
 
 
7 BENGTSON, PEYTON - Female - Comp#:
#33 Girls 100 Meter Dash Junior NT 14.59 (5) 2
 
#35 Girls 200 Meter Dash Junior NT 30.34 (3) 6
 
#37 Girls 400 Meter Dash Junior NT 1:13.38 (2) 8
 
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.90m (3) * 6
 
 
8 BERGMAN, JUSTIN - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND 24.40m (8) *
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 21.69m (10) *
 
#29 Boys 3000 Meter Run Senior NT 13:06.26 (6) 1
 
 
9 BLOCK, DANIEL - Male - Comp#:
#38 Boys 400 Meter Dash Junior NT 55.70 (1) 10
 
Division: 55.70
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 2:10.64 (1) 10
 
Division: 2:10.64
#42 Boys 1500 Meter Run Junior NT 4:36.13 (1) 10
 
Division: 4:36.13
#44 Boys 3000 Meter Run Junior NT 10:26.21 (1) 10
 
Division: 10:26.21
 
10 BLOCK, JOSHUA - Male - Comp#:
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:13.90 (6) 1
 
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT 2:41.53 (5) 2
 
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT 5:33.11 (2) 8
 
#108 Boys 3000 Meter Run Bantam NT 12:45.52 (2) 8
 
 
11 BLOCK, KRISTI - Female - Comp#:
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 18.54m (6) * 1
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 8.36m (4) * 4
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 14.24 (2) 14.35 (3) 6
 
#24 Girls 400 Meter Dash Senior NT 1:05.56 (1) 10
 
Division: 1:05.56
 
12 BOURGONJE, BRENON - Male - Comp#:
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT 2:28.34 (5) 2
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT 5:31.65 (6) 1
 
 
13 BROWN, SHANELLE - Female - Comp#:
#33 Girls 100 Meter Dash Junior NT 15.87 (7)
 
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.56m (7) *
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 7.49m (8) *
 
 
14 BUHLER, DANIELLE - Female - Comp#:
#12 Girls Triple Jump Senior ND DNS
 
#14 Girls Discus Throw Senior ND 17.24m (11) *
 
#16 Girls Javelin Throw Senior ND DNS
 
 
15 CAMPBELL, WILL - Male - Comp#:
#8 Boys High Jump Senior NH 1.70m (4) * 4
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 33.69m (5) * 2
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 13.30 (10)
 
 
16 CHOMYN, CLARKE - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH 1.60m (3) * 6
 
#50 Boys Long Jump Junior ND 4.81m (6) * 1
 
 
17 CRAWFORD, CHAD - Male - Comp#:
#36 Boys 200 Meter Dash Junior NT 26.94 (6) 26.94 (6) 1
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND 10.53m (4) * 4
 
#54 Boys Discus Throw Junior ND 27.00m (1) * 10
 
 
18 DASIUK, DANIEL - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 15.06 (10)
 
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 31.74 (9)
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.87m (6) * 1
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 8.54m (3) * 6
 
 
19 DAUM, AARON - Male - Comp#:
#120 Boys Shot Put Bantam ND 8.05m (15) *
 
 
20 DAUM, BOBBY-JO - Female - Comp#:
#53 Girls Discus Throw Junior ND 22.40m (1) * 10
 
#55 Girls Javelin Throw Junior ND 19.53m (4) * 4
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 8.53m (2) * 8
 
 
21 DESA, AARON - Male - Comp#:
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT 2:39.46 (2) 8
 
 
22 DICK, KAYLA - Female - Comp#:
#119 Girls Shot Put Bantam ND 5.42m (10) *
 
 
23 EICHINGER, MELISSA - Female - Comp#:
#53 Girls Discus Throw Junior ND 20.15m (3) * 6
 
#55 Girls Javelin Throw Junior ND 19.45m (5) * 2
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 6.96m (7) *
 
 
24 ELDER, KARLY - Female - Comp#:
#39 Girls 800 Meter Run Junior NT 3:00.65 (3) 6
 
#41 Girls 1500 Meter Run Junior NT 6:33.84 (4) 4
 
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.56m (6) * 1
 
 
25 ELIAN, CELINE - Female - Comp#:
#3 Girls High Jump Junior NH 1.30m (4) * 4
 
#35 Girls 200 Meter Dash Junior NT 31.85 (5) 2
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 8.43m (4) * 4
 
#59 Girls 80 Meter Hurdles Junior NT 16.84 (4) 4
 
 
26 FINCH, ALLICIA - Female - Comp#:
#105 Girls 1500 Meter Run Bantam NT 8:17.25 (3) 6
 
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 13.56m (3) * 6
 
#117 Girls Javelin Throw Bantam ND 14.32m (3) * 6
 
#119 Girls Shot Put Bantam ND 5.50m (9) *
 
 
27 FINCH, CHEYENNE - Female - Comp#:
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 16.96 (17)
 
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:25.49 (11)
 
#103 Girls 800 Meter Run Bantam NT 3:19.69 (4) 4
 
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 13.43m (4) * 4
 
 
28 FRIESEN, KAITLYN - Female - Comp#:
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 3:19.99 (11)
 
#69 Girls 1500 Meter Run Midget NT DNS
 
 
29 GARTNER, GARRET - Male - Comp#:
#9 Boys Long Jump Senior ND 4.94m (10) *
 
#11 Boys Triple Jump Senior ND 10.64m (5) * 2
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 12.12 (1) 12.18 (1) 10
 
#21 Boys 200 Meter Dash Senior NT 24.26 (1) 24.26 (1) 10
 
Division: 24.26
 
30 GARTNER, JAIDE - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.25m (3) * 5
 
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 14.85 (2) 14.93 (2) 8
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.53m (8) *
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 8.33m (1) * 10
 
 
31 GONDA, JORDAN - Male - Comp#:
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT 2:34.08 (8)
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT 5:15.78 (5) 2
 
#29 Boys 3000 Meter Run Senior NT 12:07.34 (3) 6
 
 
32 GONDA, KENDRIC - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND 20.24m (10)
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT 5:35.02 (7)
 
#29 Boys 3000 Meter Run Senior NT 13:13.45 (7)
 
 
33 GUNN, JESSICA - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.05m (20) *
 
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:25.89 (12)
 
 
34 HUESER, CANDACE - Female - Comp#:
#1 Girls High Jump Senior NH 1.45m (1) * 10
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 9.58m (1) * 10
 
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 29.00m (1) * 10
 
#31 Girls 80 Meter Hurdles Senior NT 13.19 (1) 10
 
Division: 13.19
 
35 HUESER, JENNIFER - Female - Comp#:
#81 Girls Discus Throw Midget ND 15.74m (15) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 6.74m (10) *
 
 
36 HUESER, NICOLE - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH 1.25m (11) *
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.83m (9) *
 
 
37 INKSTER, ALEXIS - Female - Comp#:
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND DNS
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND DNS
 
 
38 IRONSTONE, AARON - Male - Comp#:
#129 Boys High Jump Bantam NH 1.25m (7) *
 
Division: NH
 
39 JESS, KELSEY - Female - Comp#:
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 3:21.39 (12)
 
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT 16.99 (9)
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 5.00m (27) *
 
 
40 JOHNSON, KELSI - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH 1.44m (1) * 10
 
#81 Girls Discus Throw Midget ND 18.70m (9) *
 
 
41 JOHNSON, MIKAYLA - Female - Comp#:
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:27.14 (14)
 
 
42 KOSTIUK, KEENAN - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH FAIL
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:56.23 (18)
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT 6:05.36 (11)
 
 
43 LABRECQUE, JAMIE - Female - Comp#:
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:29.53 (16)
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 5.49m (22) *
 
 
44 LACEY, JANELLE - Female - Comp#:
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.59m (8) *
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 15.09 (5) 15.07 (5) 2
 
#22 Girls 200 Meter Dash Senior NT 31.13 (5) 2
 
#31 Girls 80 Meter Hurdles Senior NT 17.53 (7)
 
#130 Women 200 Meter Dash Senior NT 32.28 (5) 2
 
 
45 LACEY, JON - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.30m (11) *
 
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 14.06 (11)
 
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 29.76 (14)
 
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:09.64 (13)
 
 
46 LAROSE, JOSH - Male - Comp#:
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 2:45.02 (5) 2
 
#44 Boys 3000 Meter Run Junior NT 12:42.76 (4) 4
 
#50 Boys Long Jump Junior ND 3.92m (13) *
 
#60 Boys 100 Meter Hurdles Junior NT 20.29 (4) 4
 
 
47 LEYENHORST, LOGAN - Male - Comp#:
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT 13.40 (5) 13.36 (7)
 
#36 Boys 200 Meter Dash Junior NT 27.06 (8) 27.06 (8)
 
#50 Boys Long Jump Junior ND DNS
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND 9.86m (7) *
 
 
48 LLOYD, KELVIN - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 13.37 (3) 13.09 (3) 6
 
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 20.27 (10)
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND DNS
 
 
49 LOESCHER, JON - Male - Comp#:
#110 Boys 80 Meter Hurdles Bantam NT DNS
 
 
50 LYSAK, BRAEDYN - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 14.93 (4) 14.79 (7)
 
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 30.34 (5) 30.86 (5) 2
 
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:11.25 (4) 4
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 4.18m (2) * 8
 
 
51 MCGONIGAL, COLE - Male - Comp#:
#129 Boys High Jump Bantam NH FAIL
 
 
52 MOORE, KYLE - Male - Comp#:
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 25.45m (1) * 10
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND 10.04m (3) * 6
 
 
53 MURDAUGH, TERRELL - Male - Comp#:
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT DNS
 
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 21.52 (13)
 
 
54 OLYNICK, VANESSA - Female - Comp#:
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.27m (11) *
 
#31 Girls 80 Meter Hurdles Senior NT 15.50 (3) 6
 
 
55 PAULS, KATIE - Female - Comp#:
#1 Girls High Jump Senior NH 1.35m (3) * 6
 
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.96m (1) * 10
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 9.43m (2) * 8
 
 
56 PAULS, RILEY - Male - Comp#:
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 18.43 (4) 4
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.24m (17) *
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 26.11m (13) *
 
 
57 PENNER, CODY - Male - Comp#:
#54 Boys Discus Throw Junior ND 24.37m (2) * 8
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND 19.17m (8) *
 
#58 Boys Shot Put Junior ND 8.50m (8) *
 
 
58 PETRYSHYN, ROGAN - Male - Comp#:
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:20.44 (10)
 
#110 Boys 80 Meter Hurdles Bantam NT 18.14 (9)
 
 
59 PETRYSHYN, TEAGEN - Female - Comp#:
#53 Girls Discus Throw Junior ND 17.28m (5) * 2
 
#55 Girls Javelin Throw Junior ND FOUL
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 6.11m (8) *
 
 
60 PICARD, BRITTANI - Female - Comp#:
#14 Girls Discus Throw Senior ND 15.98m (12) *
 
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT 3:12.65 (3) 6
 
#28 Girls 1500 Meter Run Senior NT 6:40.58 (2) 8
 
 
61 POLLOCK, BRANDON - Male - Comp#:
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 13.29m (15) *
 
 
62 PROKOPETS, BRANDON - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.56m (5) * 2
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 5.32m (1) * 10
 
Division: 5.32m
#80 Boys Triple Jump Midget ND 10.18m (4) * 4
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 28.82m (6) * 1
 
 
63 PROKOPETS, BRYAN - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 14.19 (6) 14.14 (3) 6
 
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT 2:48.45 (8)
 
#110 Boys 80 Meter Hurdles Bantam NT 16.07 (5) 2
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 27.62m (2) * 8
 
 
64 READY, LEANNE - Female - Comp#:
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 35.38 (9)
 
#103 Girls 800 Meter Run Bantam NT 3:28.21 (5) 2
 
#105 Girls 1500 Meter Run Bantam NT 7:35.06 (2) 8
 
 
65 SAWCHUK, THAINE - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND 25.80m (6) * 1
 
#21 Boys 200 Meter Dash Senior NT DNS
 
#23 Boys 400 Meter Dash Senior NT 58.04 (3) 6
 
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT 2:20.52 (2) 8
 
 
66 SCHEDLOSKY, LANDON - Male - Comp#:
#17 Boys Shot Put Senior ND 10.07m (9) *
 
 
67 SPEISS, DAKOTA - Male - Comp#:
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT 5:55.70 (4) 4
 
#108 Boys 3000 Meter Run Bantam NT 13:15.41 (3) 6
 
 
68 STEPHEN, SARA - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH 1.35m (3) * 6
 
#81 Girls Discus Throw Midget ND 17.64m (10) *
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND FOUL
 
 
69 STOFFEL, ELI-ANN - Female - Comp#:
#14 Girls Discus Throw Senior ND 18.44m (7) *
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 6.88m (9) *
 
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT 3:20.80 (4) 4
 
 
70 STRAUTMAN, HANNAH - Female - Comp#:
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.74m (10) *
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 8.92m (5) * 2
 
 
71 SWITZER, MASON - Male - Comp#:
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 13.14m (20) *
 
 
72 THIESSEN, RILEY - Male - Comp#:
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 34.67 (16)
 
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT 6:13.12 (7)
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.37m (17) *
 
 
73 TRAVES, GRAHAM - Male - Comp#:
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:05.64 (8)
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:35.64 (5) 2
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT 5:26.19 (6) 1
 
#72 Boys 3000 Meter Run Midget NT 12:32.23 (4) 4
 
 
74 TRAVES, JOANNE - Female - Comp#:
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT 2:44.05 (1) 10
 
#28 Girls 1500 Meter Run Senior NT 5:44.98 (1) 10
 
#30 Girls 3000 Meter Run Senior NT 13:30.11 (1) 10
 
 
75 TUCKER, ANTHONY - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 14.07 (12)
 
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 28.51 (8) 28.94 (7)
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND DNS
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 10.14m (7) *
 
 
76 VILLAFUERTE, AAIYAH - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.10m (19) *
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 35.80 (11)
 
#103 Girls 800 Meter Run Bantam NT 3:30.60 (6) 1
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 2.81m (19) *
 
 
77 WALDNER, SHARNELLE - Female - Comp#:
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 22.40m (2) * 8
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 5.79m (24) *
 
 
78 WATSON, ALYCIA - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 14.57 (9)
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 30.79 (5) 30.86 (5) 2
 
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT 16.50 (8)
 
 
79 WATSON, DEVON - Male - Comp#:
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 8.11m (8) *
 
#129 Boys High Jump Bantam NH 1.28m (5) * 2
 
Division: NH
 
80 WIENS, COURTNEY - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 13.34 (1) 13.31 (1) 10
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT DNS
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 4.69m (1) * 10
 
Division: 4.69m
#79 Girls Triple Jump Midget ND 9.13m (2) * 8
 
 
81 WILEY, TASHA - Female - Comp#:
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:18.25 (9)
 
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 3:02.14 (6) 1
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 15.25m (12) *
 
 
82 WILSON, MEREDY - Female - Comp#:
#105 Girls 1500 Meter Run Bantam NT 7:31.46 (1) 10
 
#119 Girls Shot Put Bantam ND 6.51m (7) *
 
 
83 WOLFE, ANDY - Male - Comp#:
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 20.98m (9) *
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND 9.50m (4) * 4
 
 
84 WUTZE, CHANTAL - Female - Comp#:
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 6.65m (12) *
 
 
85 YAKUBOWSKI, JAIMEN - Male - Comp#:
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:41.03 (9)
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.50m (10) *
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 8.83m (15) *
 
 
86 YAKUBOWSKI, JASMINE - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 13.66 (2) 13.92 (2) 8
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 28.59 (1) 29.07 (1) 10
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:07.13 (1) 10
 
Division: 1:07.13
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT 14.13 (1) 10
 
 
87 ZALUSKI, ALEXANDRA - Female - Comp#:
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT 18.62 (6) 1
 
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 12.37m (7) *
 
#117 Girls Javelin Throw Bantam ND 10.37m (10) *
 
 
88 ZALUSKI, DYLAN - Male - Comp#:
#108 Boys 3000 Meter Run Bantam NT 13:42.83 (5) 2
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 7.26m (15) *
 
 
Relay Seed Prelims Finals
 
1 Dalmeny High School
#87 Girls 4x100 Meter Relay Midget NT 56.17 (1) 10
 
2 Dalmeny High School
#88 Boys 4x100 Meter Relay Midget NT 53.12 (2) 8
 
3 Dalmeny High School
#89 Girls 4x100 Meter Relay Junior NT 59.94 (1) 10
 
4 Dalmeny High School
#90 Boys 4x100 Meter Relay Junior NT 50.30 (2) 8
 
5 Dalmeny High School
#91 Girls 4x100 Meter Relay Senior NT 55.28 (1) 10
 
6 Dalmeny High School
#92 Boys 4x100 Meter Relay Senior NT 48.24 (1) 10
 
7 Dalmeny High School
#93 Girls 4x100 Meter Relay Bantam NT 1:04.89 (1) 10
 
8 Dalmeny High School
#94 Boys 4x100 Meter Relay Bantam NT 58.80 (1) 10
 
9 Dalmeny High School
#95 Girls 4x400 Meter Relay Senior NT 4:46.41 (1) 10
 
10 Dalmeny High School
#96 Boys 4x400 Meter Relay Senior NT 3:58.45 (1) 10
Division: 3:58.45
Dalmeny High School Total Individual Entries: 245 - Total Relays: 10
 
 
Hanley School
1 ALDRED, CARMALETTA - Female - Comp#:
#1 Girls High Jump Senior NH DNS
 
 
2 ALDRED, JASMINE - Female - Comp#:
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT 3:55.75 (7)
 
 
3 ALVAREZ, JUSTIN - Male - Comp#:
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:10.49 (2) 8
 
#110 Boys 80 Meter Hurdles Bantam NT 15.96 (3) 6
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.59m (14) *
 
#129 Boys High Jump Bantam NH 1.25m (6) * 1
 
Division: NH
 
4 ANDERSON, BROOKE - Female - Comp#:
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:10.35 (2) 8
 
#71 Girls 3000 Meter Run Midget NT SCR
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 24.85m (1) * 10
 
 
5 ANDERSON, ERIN - Female - Comp#:
#43 Girls 3000 Meter Run Junior NT SCR
 
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.78m (4) * 4
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 8.10m (6) * 1
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 8.85m (1) * 10
 
 
6 ANDERSON, JOSH - Male - Comp#:
#108 Boys 3000 Meter Run Bantam NT 12:11.43 (1) 10
 
Division: 12:11.43
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 8.46m (4) * 4
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND 8.63m (9) *
 
#129 Boys High Jump Bantam NH FAIL
 
 
7 ARSCOTT-EDWARDS, THOMAS - Male - Comp#:
#8 Boys High Jump Senior NH 1.76m (1) * 10
 
Division: 1.76m
#9 Boys Long Jump Senior ND 5.54m (2) * 8
 
#11 Boys Triple Jump Senior ND 12.00m (1) * 10
 
#23 Boys 400 Meter Dash Senior NT 57.31 (1) 10
 
 
8 BAUCOM, MATTHEW - Male - Comp#:
#38 Boys 400 Meter Dash Junior NT 1:22.23 (6) 1
 
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 3:04.07 (7)
 
 
9 BEDIENT, NIKKITA - Female - Comp#:
#3 Girls High Jump Junior NH FAIL
 
#35 Girls 200 Meter Dash Junior NT 38.33 (6) 1
 
 
10 BLOCK, CARTER - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND 28.84m (4) * 4
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 30.57m (6) * 1
 
 
11 BLOCK, JENSEN - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH FAIL
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:10.42 (3) 6
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 7.76m (12) *
 
 
12 BOUSTEAD, BRAYDEN - Male - Comp#:
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:07.61 (10)
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:37.12 (6) 1
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT 5:54.22 (9)
 
#72 Boys 3000 Meter Run Midget NT 13:11.55 (6) 1
 
 
13 BOUVIER-MCKAY, KOSHA - Female - Comp#:
#115 Girls Discus Throw Bantam ND DNS
 
#117 Girls Javelin Throw Bantam ND DNS
 
 
14 BUCHOLZ, AREN - Male - Comp#:
#11 Boys Triple Jump Senior ND 9.95m (7) *
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 12.70 (6) 12.71 (5) 2
 
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT 2:31.95 (7)
 
#32 Boys 100 Meter Hurdles Senior NT 18.54 (5) 2
 
 
15 CARPENTER, DANNA - Female - Comp#:
#81 Girls Discus Throw Midget ND 22.48m (1) * 10
 
 
16 CARPENTER, LEE - Male - Comp#:
#17 Boys Shot Put Senior ND 9.05m (11) *
 
#32 Boys 100 Meter Hurdles Senior NT 17.63 (3) 6
 
 
17 DAVIS, HAILEY - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.15m (12) *
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 8.24m (2) * 8
 
 
18 DESAULNIERS, MARC - Male - Comp#:
#21 Boys 200 Meter Dash Senior NT DNS
 
 
19 DIENO, RHYSE - Male - Comp#:
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 29.38 (12)
 
 
20 DIETZ, KASHTIN - Male - Comp#:
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 27.53 (4) 27.35 (2) 8
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND 31.57m (3) * 6
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 28.94m (5) * 2
 
#126 Boys Pole Vault Midget NH 2.25m (3) * 6
 
Division: 2.25m
 
21 DIETZ, KENNEDI - Female - Comp#:
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT 17.95 (3) 6
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 2.81m (18) *
 
 
22 DOROSHENKO, DUSTIN - Male - Comp#:
#54 Boys Discus Throw Junior ND 19.95m (8) *
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND 28.62m (4) * 4
 
#58 Boys Shot Put Junior ND 8.14m (9) *
 
 
23 DOROSHENKO, TANNER - Male - Comp#:
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 27.75 (7) 28.23 (5) 2
 
 
24 DUBYK, TYSON - Male - Comp#:
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:09.30 (12)
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT 5:46.53 (8)
 
 
25 DUPUIS, RYLEE - Female - Comp#:
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:28.57 (15)
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 5.54m (20) *
 
 
26 DYCK, BRANDEN - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.40m (7) *
 
 
27 DYCK, KELSEY - Female - Comp#:
#85 Girls Shot Put Midget ND 5.53m (25) *
 
 
28 ENGLOT, MATTHEW - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 15.98 (15)
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND 6.80m (18) *
 
 
29 EVASHENKO, CHELSEA - Female - Comp#:
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 20.54m (3) * 6
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 6.46m (11) *
 
 
30 EVASHENKO, JESSIE - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH FAIL
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.73m (12) *
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 8.96m (3) * 6
 
 
31 EVASHENKO, NIKKI - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.05m (23) *
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 36.15 (13)
 
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 11.58m (8) *
 
 
32 FOGEN, SKYLAR - Male - Comp#:
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 34.09 (13)
 
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:18.30 (9)
 
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT 2:55.92 (9)
 
 
33 FREEDEN, CHAD - Male - Comp#:
#44 Boys 3000 Meter Run Junior NT 12:35.28 (3) 6
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND 10.46m (5) * 2
 
 
34 FREEDEN, LINDEN - Male - Comp#:
#50 Boys Long Jump Junior ND 5.22m (4) * 4
 
#58 Boys Shot Put Junior ND 9.20m (4) * 4
 
 
35 FROESE, DARBY - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH DNS
 
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT 13.09 (3) 12.61 (2) 8
 
#36 Boys 200 Meter Dash Junior NT 25.53 (3) 25.53 (3) 6
 
 
36 FROESE, NOLAN - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH FAIL
 
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 2:27.88 (2) 8
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND 10.40m (6) * 1
 
#124 Boys Pole Vault Junior NH 1.65m (2) * 8
 
 
37 FROESE, SHARADYN - Female - Comp#:
#1 Girls High Jump Senior NH DNS
 
 
38 FROESE, TAYLOR - Female - Comp#:
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 33.27 (11)
 
#125 Girls Pole Vault Midget NH FAIL
 
 
39 GALEY, CURTIS - Male - Comp#:
#9 Boys Long Jump Senior ND 5.02m (6) * 1
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 13.12 (8) 13.48 (7)
 
#21 Boys 200 Meter Dash Senior NT 26.17 (4) 26.17 (4) 4
 
#23 Boys 400 Meter Dash Senior NT 1:01.14 (6) 1
 
 
40 GALEY, GORDON - Male - Comp#:
#54 Boys Discus Throw Junior ND 23.04m (4) * 4
 
#58 Boys Shot Put Junior ND 8.12m (10) *
 
 
41 GARNEAU, MATTHEW - Male - Comp#:
#86 Boys Shot Put Midget ND 9.69m (14) *
 
 
42 GARRETT, SIMON - Male - Comp#:
#54 Boys Discus Throw Junior ND 20.93m (7) *
 
 
43 GIBBONS, BRIAN - Male - Comp#:
#8 Boys High Jump Senior NH DNS
 
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT 2:27.63 (4) 4
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT 5:05.06 (2) 8
 
#29 Boys 3000 Meter Run Senior NT 12:17.30 (4) 4
 
 
44 HAIGHT, DANIELLE - Female - Comp#:
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT 21.35 (8)
 
 
45 HAIGHT, DYLAN - Male - Comp#:
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 18.32 (3) 6
 
 
46 HAYWARD, KELLY - Female - Comp#:
#3 Girls High Jump Junior NH FAIL
 
#35 Girls 200 Meter Dash Junior NT 41.84 (7)
 
 
47 HOLLAND, MACKENZIE - Female - Comp#:
#43 Girls 3000 Meter Run Junior NT SCR
 
#59 Girls 80 Meter Hurdles Junior NT 17.38 (5) 2
 
 
48 JAWORSKI, TAMARA - Female - Comp#:
#33 Girls 100 Meter Dash Junior NT 15.35 (6) 1
 
#37 Girls 400 Meter Dash Junior NT DNS
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 7.60m (7) *
 
 
49 JOHNSON, JULIE - Female - Comp#:
#53 Girls Discus Throw Junior ND DNS
 
#57 Girls Shot Put Junior ND DNS
 
#123 Girls Pole Vault Junior NH DNS
 
 
50 JOHNSTON-MAYES, TODD - Male - Comp#:
#114 Boys Triple Jump Bantam ND DNS
 
 
51 KEMPERT, BRADIN - Male - Comp#:
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:03.88 (4) 4
 
 
52 KING, KAITLYN - Female - Comp#:
#119 Girls Shot Put Bantam ND 5.30m (11) *
 
 
53 KING, MICHAEL - Male - Comp#:
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 18.54 (5) 1.5
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 8.32m (18) *
 
 
54 KING, NICHOLAS - Male - Comp#:
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 17.34m (15) *
 
 
55 KISTNER, TISHA - Female - Comp#:
#14 Girls Discus Throw Senior ND 20.07m (5) * 2
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 8.71m (2) * 8
 
 
56 KROEGER, BRETT - Female - Comp#:
#81 Girls Discus Throw Midget ND 20.00m (5) * 2
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 7.32m (4) * 4
 
#125 Girls Pole Vault Midget NH 1.75m (1) * 10
 
Division: NH
 
57 KROEGER, CHANCE - Male - Comp#:
#11 Boys Triple Jump Senior ND 9.62m (8) *
 
#13 Boys Discus Throw Senior ND FOUL
 
 
58 KROEGER, JACKIE - Female - Comp#:
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.93m (4) 4
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 8.92m (3) 6
 
#24 Girls 400 Meter Dash Senior NT 1:13.32 (5) 2
 
#121 Girls Pole Vault Senior NH 2.05m (1) * 10
 
Division: 2.05m
 
59 LEDOUX, BOBBI-LEIGH - Female - Comp#:
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.04m (12) *
 
 
60 LENIUS, LEVI - Male - Comp#:
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 18.68m (7) *
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 22.07m (7) *
 
 
61 LEUSCHEN, ALLYSHA - Female - Comp#:
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT 16.42 (6) 1
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.58m (19) *
 
 
62 LEUSCHEN, DEVON - Male - Comp#:
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 26.24m (12) *
 
 
63 LIBKE, MEGAN - Female - Comp#:
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT DNF
 
#28 Girls 1500 Meter Run Senior NT 10:29.12 (6) 1
 
 
64 LIBKE, ROBYN - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 15.03 (11)
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT DNS
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 20.68m (7) *
 
 
65 LIBKE, SHAINA - Female - Comp#:
#117 Girls Javelin Throw Bantam ND DNS
 
 
66 LOHREY, JULIA - Female - Comp#:
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT DNS
 
 
67 LOW, DEANNA - Female - Comp#:
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 38.13 (19)
 
 
68 MACDONALD, CHANCE - Male - Comp#:
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT DNF
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.84m (8) *
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 21.69m (8) *
 
#129 Boys High Jump Bantam NH FAIL
 
 
69 MAHAL, HUBBA - Female - Comp#:
#119 Girls Shot Put Bantam ND 5.07m (12) *
 
 
70 MANN, ALEXANDER - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 14.41 (7) 14.32 (5) 2
 
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 29.30 (3) 29.82 (3) 6
 
#110 Boys 80 Meter Hurdles Bantam NT 15.62 (2) 8
 
 
71 MANN, LAURELLE - Female - Comp#:
#79 Girls Triple Jump Midget ND 7.58m (15) *
 
#81 Girls Discus Throw Midget ND 15.02m (17) *
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 16.22m (10) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 6.33m (18) *
 
 
72 MANN, MARSHALL - Male - Comp#:
#15 Boys Javelin Throw Senior ND DNS
 
#17 Boys Shot Put Senior ND 9.00m (12) *
 
 
73 MORRIS, DANTON - Male - Comp#:
#17 Boys Shot Put Senior ND 6.71m (14) *
 
 
74 NEHER, CASSANDRA - Female - Comp#:
#59 Girls 80 Meter Hurdles Junior NT 18.21 (6) 1
 
 
75 OLSON, ERIC - Male - Comp#:
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 15.78m (12) *
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND 8.29m (12) *
 
 
76 OLSON, LIEF - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.40m (10) *
 
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 13.05 (6) 13.49 (4) 4
 
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 17.48 (2) 8
 
 
77 OLSON, SKYE - Female - Comp#:
#53 Girls Discus Throw Junior ND 22.16m (2) * 8
 
#55 Girls Javelin Throw Junior ND 28.11m (1) * 10
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 8.33m (3) * 6
 
 
78 OLSON, TERA - Female - Comp#:
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 3:04.77 (7)
 
 
79 OLSON, TYRELL - Male - Comp#:
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 33.56 (12)
 
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT 6:00.04 (6) 1
 
#108 Boys 3000 Meter Run Bantam NT SCR
 
 
80 ORSEN, BRITTANY - Female - Comp#:
#14 Girls Discus Throw Senior ND 18.97m (6) * 1
 
 
81 ORSEN, COURTNEY - Female - Comp#:
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 16.66 (14)
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 35.46 (10)
 
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT 18.33 (4) 4
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.38m (12) *
 
 
82 ORSEN, MATTHEW - Male - Comp#:
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.24m (16) *
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 8.86m (14) *
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND 27.68m (7) *
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 10.12m (9) *
 
 
83 ORSEN, TAWNY - Female - Comp#:
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 3:10.22 (9)
 
#69 Girls 1500 Meter Run Midget NT 6:45.51 (8)
 
#71 Girls 3000 Meter Run Midget NT 16:15.24 (1) 10
 
 
84 PALMER, KYLE - Male - Comp#:
#32 Boys 100 Meter Hurdles Senior NT 19.05 (6) 1
 
 
85 PAULI, ADDISON - Male - Comp#: