track
image




Central Valley Athletic Conference
Track and Field Championships - Results


CVAC Conference B - 5/27/2008 to 5/28/2008
Conference Track and Field
Griffith's Stadium
Meet Summary - All Events
 
Seed Prelims Finals
Blaine Lake School
1 ANTOINE, ASHLEY - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.00m (16) *
 
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 16.62 (15)
 
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:28.08 (13)
 
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 13.73m (12) *
 
 
2 CASAVANT, CLAY - Male - Comp#:
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:06.63 (7)
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT DNS
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 9.15m (9) *
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 19.92m (17) *
 
 
3 CHEVELDAYOFF, CLEARISHA - Female - Comp#:
#81 Girls Discus Throw Midget ND 16.34m (12) *
 
 
4 DANA, DREAVER - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH FAIL
 
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 18.26 (21)
 
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:27.80 (12)
 
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 11.96m (17) *
 
 
5 FARQUHARSON, BRENDAN - Male - Comp#:
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 2:37.83 (10)
 
#42 Boys 1500 Meter Run Junior NT 5:48.51 (11)
 
 
6 HUGHES, KENNY - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 14.27 (18)
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 8.67m (16) *
 
 
7 LAFOND, TAYLOR - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH DNS
 
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 19.76 (23)
 
#81 Girls Discus Throw Midget ND 11.07m (19) *
 
 
8 NELSON, GORDON - Male - Comp#:
#38 Boys 400 Meter Dash Junior NT DNS
 
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT DNS
 
 
9 NEMISH, WESLIE - Male - Comp#:
#38 Boys 400 Meter Dash Junior NT 1:12.58 (9)
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND 9.10m (10) *
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND DNS
 
 
10 REIBEN, JUSTIN - Male - Comp#:
#58 Boys Shot Put Junior ND DNS
 
 
11 SHEWCHUK, KELLY - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 15.45 (10)
 
#129 Boys High Jump Bantam NH DNS
 
 
12 SHEWCHUK, SARAH - Female - Comp#:
#77 Girls Long Jump Midget ND 2.84m (28) *
 
#81 Girls Discus Throw Midget ND 16.24m (14) *
 
 
13 TIMM, ALEX - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.20m (30) *
 
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 14.51 (23)
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 9.28m (6) * 1
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 35.54m (3) * 6
 
 
14 WILLIAMS, SHELBY - Female - Comp#:
#85 Girls Shot Put Midget ND 5.92m (16) *
 
 
Relay Seed Prelims Finals
 
1 Blaine Lake School
#88 Boys 4x100 Meter Relay Midget NT 55.59 (6) 1
Blaine Lake School Total Individual Entries: 35 - Total Relays: 1
 
 
Borden School
1 ALLARD, JADE - Female - Comp#:
#111 Girls Long Jump Bantam ND 2.37m (22) *
 
#119 Girls Shot Put Bantam ND 5.58m (12) *
 
 
2 ANDERSON, CHIRS - Male - Comp#:
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:21.07 (12)
 
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 18.85m (14) *
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND 8.09m (11) *
 
 
3 ANDERSON, JACOB - Male - Comp#:
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 31.46 (19)
 
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:19.00 (14)
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:47.81 (7)
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 17.03m (21) *
 
 
4 BEZUGLY, CARTER - Male - Comp#:
#38 Boys 400 Meter Dash Junior NT 1:00.16 (2) 8
 
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 2:31.89 (6) 1
 
#42 Boys 1500 Meter Run Junior NT 5:47.91 (10)
 
#44 Boys 3000 Meter Run Junior NT 12:43.00 (6) 1
 
 
5 BEZUGLY, DUSTIN - Male - Comp#:
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT DNS
 
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:10.82 (12)
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:46.23 (6) 1
 
 
6 BLOCK, TARREL - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND 24.98m (7) *
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 26.76m (9) *
 
#17 Boys Shot Put Senior ND 8.19m (12) *
 
 
7 BUECKERT, DWAYNE - Male - Comp#:
#11 Boys Triple Jump Senior ND DNS
 
 
8 CRABB, BRIAN - Male - Comp#:
#50 Boys Long Jump Junior ND 4.32m (8) *
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND 9.24m (9) *
 
#58 Boys Shot Put Junior ND 7.88m (11) *
 
 
9 CRABB, MICHAEL - Male - Comp#:
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 31.90 (20)
 
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT DNS
 
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 20.83 (8)
 
 
10 CUTTING, BEN - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 17.01 (19)
 
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 35.76 (11)
 
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 18.70m (18) *
 
 
11 DERBOWKA, KRISSY - Female - Comp#:
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.82m (6) * 1
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND DNS
 
 
12 DERKSEN, KELSEY - Female - Comp#:
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 13.58m (13) *
 
#119 Girls Shot Put Bantam ND 5.37m (13) *
 
 
13 FERRIS-NICHOL, ALLIE - Female - Comp#:
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 36.70 (11)
 
 
14 HEBIG, DEIDRE - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH DNS
 
#119 Girls Shot Put Bantam ND DNS
 
 
15 HEMBREY, GEORGE - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 15.39 (9)
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND DNS
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND 8.38m (9) *
 
 
16 HORN, JAMIE - Female - Comp#:
#81 Girls Discus Throw Midget ND 11.53m (18) *
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 11.37m (19) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 4.57m (21) *
 
 
17 HOWELL, ETHAN - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 13.80 (12)
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.94m (4) * 4
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 40.93m (1) * 10
 
 
18 HOWELL-TURGEON, RYAN - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 16.06 (15)
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.21m (12) *
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 19.72m (8) *
 
 
19 JONES, TORY - Male - Comp#:
#54 Boys Discus Throw Junior ND 26.92m (3) * 6
 
#58 Boys Shot Put Junior ND 8.89m (5) * 2
 
 
20 JOYNT-SKILLINGS, DANI - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH 1.20m (14) *
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.12m (23) *
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 7.54m (15) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 6.02m (15) *
 
 
21 JULSETH, KRISTA - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 16.48 (14)
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.60m (12) *
 
 
22 JULSETH, LUCAS - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.40m (8) *
 
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 14.41 (21)
 
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 18.37 (2) 8
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 9.07m (15) *
 
 
23 KEMATCH, DARRYL - Female - Comp#:
#81 Girls Discus Throw Midget ND 16.96m (9) *
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 18.03m (11) *
 
 
24 KEMATCH, DRUCILLA - Female - Comp#:
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 17.36 (19)
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.19m (16) *
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 7.08m (11) *
 
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 14.46m (6) * 1
 
 
25 LOESSIN, AUDRA - Female - Comp#:
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.32m (9) *
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 7.09m (9) *
 
 
26 LORASS, PETER - Male - Comp#:
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT 13.50 (6) 13.47 (4) 4
 
#36 Boys 200 Meter Dash Junior NT 26.78 (2) 8
 
#50 Boys Long Jump Junior ND 4.84m (4) * 4
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND DNS
 
 
27 MCCLANAHAN, JOSH - Male - Comp#:
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT DNS
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND DNS
 
 
28 MCCLANAHAN, SERAPHINA - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH DNS
 
#105 Girls 1500 Meter Run Bantam NT DNS
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 5.72m (17) *
 
 
29 MEISTER, ALLISON - Female - Comp#:
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:22.29 (10)
 
#103 Girls 800 Meter Run Bantam NT 3:03.53 (4) 4
 
#105 Girls 1500 Meter Run Bantam NT 6:47.52 (6) 1
 
 
30 MEISTER, LUKE - Male - Comp#:
#38 Boys 400 Meter Dash Junior NT 1:05.62 (6) 1
 
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 2:34.74 (8)
 
#42 Boys 1500 Meter Run Junior NT 5:42.31 (8)
 
#44 Boys 3000 Meter Run Junior NT 12:24.00 (4) 4
 
 
31 MEISTER, MONIQUE - Female - Comp#:
#14 Girls Discus Throw Senior ND 14.30m (14) *
 
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 16.86m (9) *
 
 
32 NICKEL, RAQUEL - Female - Comp#:
#53 Girls Discus Throw Junior ND 17.43m (8) *
 
#55 Girls Javelin Throw Junior ND 16.38m (9) *
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 6.09m (9) *
 
 
33 PIDWERBESKY, JESSE - Male - Comp#:
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.26m (20) *
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND 21.60m (15) *
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 19.97m (16) *
 
 
34 PIDWERBESKY, ROBYN - Female - Comp#:
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 33.71 (7) 34.57 (8)
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.48m (8) *
 
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 14.40m (8) *
 
 
35 PIPPERELL, KAITLYNN - Female - Comp#:
#18 Girls Shot Put Senior ND 5.59m (13) *
 
 
36 POLICHUK, ARYN - Male - Comp#:
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 35.17 (10)
 
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:25.82 (16)
 
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT 3:17.90 (13)
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 19.34m (9) *
 
 
37 RENAUD, CATLIN - Male - Comp#:
#82 Boys Discus Throw Midget ND 16.65m (20) *
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 6.88m (22) *
 
 
38 SAERGENT, TYRELL - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 13.80 (12)
 
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 18.55 (3) 6
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 7.85m (19) *
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 9.33m (14) *
 
 
39 SARGENT, DYLAN - Male - Comp#:
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 36.70 (12)
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND FOUL
 
#129 Boys High Jump Bantam NH FAIL
 
 
40 SAUNDERS, LUCAS - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND 20.90m (10) *
 
#17 Boys Shot Put Senior ND 8.35m (11) *
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 13.18 (7) 13.16 (7)
 
#21 Boys 200 Meter Dash Senior NT 27.59 (6) 27.14 (5) 2
 
 
41 SAUNDERS, MELISSA - Female - Comp#:
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.63m (10) *
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 8.59m (4) * 4
 
 
42 SCHROEDER, BRITTANY - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT DNS
 
 
43 SCHROEDER, JOSH - Male - Comp#:
#120 Boys Shot Put Bantam ND 8.61m (7) *
 
 
44 SUTHERLAND, ALISON - Female - Comp#:
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.35m (9) *
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 7.35m (12) *
 
#14 Girls Discus Throw Senior ND 19.47m (9) *
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 16.10 (7) 16.60 (7)
 
 
45 SUTHERLAND, MADISON - Female - Comp#:
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 18.05 (20)
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#103 Girls 800 Meter Run Bantam NT 3:45.81 (9)
 
#105 Girls 1500 Meter Run Bantam NT DNS
 
 
46 TKACZYK, CRAIG - Male - Comp#:
#9 Boys Long Jump Senior ND 3.87m (14) *
 
#11 Boys Triple Jump Senior ND 7.81m (7) *
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 15.86 (15)
 
#21 Boys 200 Meter Dash Senior NT 33.68 (9)
 
 
47 TKACZYK, DARCI - Female - Comp#:
#117 Girls Javelin Throw Bantam ND 12.59m (11) *
 
 
48 TKACZYK, TAMARA - Female - Comp#:
#81 Girls Discus Throw Midget ND 18.50m (6) * 1
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 19.72m (8) *
 
 
49 TRACKSELL, DUSTIN - Male - Comp#:
#9 Boys Long Jump Senior ND 4.39m (12) *
 
#13 Boys Discus Throw Senior ND 25.56m (5) * 2
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 34.01m (3) * 6
 
#17 Boys Shot Put Senior ND 9.44m (8) *
 
 
50 TRACKSELL, NICOLE - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH 1.20m (14) *
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 33.62 (9)
 
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT 20.68 (8)
 
 
51 TRACKSELL, TYLER - Male - Comp#:
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 2:33.16 (7)
 
#42 Boys 1500 Meter Run Junior NT 5:47.06 (9)
 
#44 Boys 3000 Meter Run Junior NT 13:14.00 (8)
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND 9.58m (7) *
 
 
52 WAINWRIGHT, CONNOR - Male - Comp#:
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.00m (15) *
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 6.36m (13) *
 
#129 Boys High Jump Bantam NH FAIL
 
 
53 WAINWRIGHT, COURTNEY - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH 1.20m (16) *
 
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 16.71 (16)
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 7.27m (16) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 6.61m (7) *
 
 
54 WALL, DEANNA - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.21m (4) * 4
 
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT 17.22 (7)
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 7.64m (7) *
 
 
55 WALL, DEREK - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.47m (3) * 3.25
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.41m (14) *
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 9.28m (7) *
 
 
56 WEILAND, JENNIFER - Female - Comp#:
#18 Girls Shot Put Senior ND 6.20m (10) *
 
#31 Girls 80 Meter Hurdles Senior NT 16.57 (4) 4
 
 
57 WENSLEY, DEREK - Male - Comp#:
#8 Boys High Jump Senior NH DNS
 
#9 Boys Long Jump Senior ND 4.09m (13) *
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 27.40m (7) *
 
 
58 WENSLEY, ERICA - Female - Comp#:
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.27m (12) *
 
 
59 WENSLEY, TOM - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.40m (8) *
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 8.69m (14) *
 
 
60 WIEBE, JACKSON - Male - Comp#:
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 8.51m (5) * 2
 
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 22.20m (4) * 4
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 26.36m (2) * 8
 
#129 Boys High Jump Bantam NH 1.33m (2) * 8
 
 
61 WIEBE, LINDSAY - Female - Comp#:
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.03m (14) *
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 8.56m (10) *
 
#14 Girls Discus Throw Senior ND 15.09m (12) *
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 16.56 (9)
 
 
Relay Seed Prelims Finals
 
1 Borden School
#87 Girls 4x100 Meter Relay Midget NT 1:04.66 (6) 1
 
2 Borden School
#88 Boys 4x100 Meter Relay Midget NT 53.85 (5) 2
 
3 Borden School
#90 Boys 4x100 Meter Relay Junior NT 53.38 (5) 2
 
4 Borden School
#91 Girls 4x100 Meter Relay Senior NT 1:05.07 (3) 6
 
5 Borden School
#92 Boys 4x100 Meter Relay Senior NT 55.35 (4) 4
 
6 Borden School
#93 Girls 4x100 Meter Relay Bantam NT 1:05.32 (7)
 
7 Borden School
#94 Boys 4x100 Meter Relay Bantam NT 1:04.95 (5) 2
Borden School Total Individual Entries: 172 - Total Relays: 7
 
 
Clavet Composite School
1 ARMSTRONG, MELISSA - Female - Comp#:
#14 Girls Discus Throw Senior ND 22.69m (3) * 6
 
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 38.66m (1) * 10
 
Division: 38.66m
#18 Girls Shot Put Senior ND 7.97m (6) * 1
 
 
2 BANIAK, MATTHEW - Male - Comp#:
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT 13.69 (7) 13.56 (5) 2
 
#36 Boys 200 Meter Dash Junior NT 28.10 (6) 1
 
#42 Boys 1500 Meter Run Junior NT 5:30.61 (6) 1
 
#44 Boys 3000 Meter Run Junior NT 12:35.00 (5) 2
 
 
3 BERESH, ERIN - Female - Comp#:
#53 Girls Discus Throw Junior ND 18.24m (6) * 1
 
#55 Girls Javelin Throw Junior ND 19.09m (4) * 4
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 7.98m (1) * 10
 
 
4 BERESH, JOEL - Male - Comp#:
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.30m (16) *
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND 31.66m (4) * 4
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 9.42m (13) *
 
 
5 BLAHUN, BRAD - Male - Comp#:
#8 Boys High Jump Senior NH 1.95m (1) * 10
 
Division: 1.95m
#9 Boys Long Jump Senior ND 5.99m (1) * 10
 
#11 Boys Triple Jump Senior ND DNS
 
 
6 BOSER, NIKKI - Female - Comp#:
#1 Girls High Jump Senior NH 1.15m (6) * 1
 
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.30m (11) *
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 7.23m (13) *
 
 
7 BRENNA, ERIC - Male - Comp#:
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 2:16.41 (2) 8
 
#42 Boys 1500 Meter Run Junior NT 5:16.58 (4) 4
 
 
8 COLESHAW, SARAH - Female - Comp#:
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.24m (11) *
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 7.49m (8) *
 
#53 Girls Discus Throw Junior ND DNS
 
#59 Girls 80 Meter Hurdles Junior NT 16.06 (1) 10
 
 
9 COLVILLE, BRENDAN - Male - Comp#:
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT DNS
 
#129 Boys High Jump Bantam NH DNS
 
 
10 COLVILLE, KALE - Male - Comp#:
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT DNS
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT DNS
 
 
11 CUMMINS, DEZA-RAY - Female - Comp#:
#39 Girls 800 Meter Run Junior NT 3:02.03 (3) 6
 
#41 Girls 1500 Meter Run Junior NT DNS
 
#59 Girls 80 Meter Hurdles Junior NT 20.64 (4) 4
 
 
12 CYR, DANI - Female - Comp#:
#14 Girls Discus Throw Senior ND 20.87m (5) * 2
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 14.79 (4) 14.99 (4) 4
 
#22 Girls 200 Meter Dash Senior NT
 
 
13 DEWITT, MICHELLE - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 17.07 (17)
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.49m (14) *
 
#81 Girls Discus Throw Midget ND 16.31m (13) *
 
 
14 DICKSON, RYAN - Male - Comp#:
#80 Boys Triple Jump Midget ND 7.67m (22) *
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 17.89m (19) *
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 7.38m (21) *
 
 
15 DIGIOVANANTONIO, NICCO - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 13.20 (7) 13.04 (3) 6
 
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 59.61 (1) 10
 
 
16 EPP, MARIA - Female - Comp#:
#10 Girls Long Jump Senior ND 4.10m (2) * 8
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 9.64m (3) * 6
 
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 17.26m (8) *
 
#24 Girls 400 Meter Dash Senior NT DNS
 
 
17 FALCONER, NIC - Male - Comp#:
#80 Boys Triple Jump Midget ND DNS
 
 
18 FEDORIUK, ERIN - Female - Comp#:
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT 18.88 (5) 2
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 2.89m (27) *
 
 
19 FITZGERALD, DREW - Male - Comp#:
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:11.83 (3) 6
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.50m (10) *
 
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 18.50m (22)
 
#129 Boys High Jump Bantam NH 1.25m (7) *
 
 
20 GOLDADE, WYATT - Male - Comp#:
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#116 Boys Discus Throw Bantam ND DNS
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND DNS
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND DNS
 
 
21 GOODSMAN, CHEYENNE - Female - Comp#:
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 17.70m (13) *
 
 
22 GOODSMAN, DAMEN - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND 26.71m (3) * 6
 
#17 Boys Shot Put Senior ND 10.90m (5) * 2
 
 
23 GOODSMAN, SHELBIE - Female - Comp#:
#79 Girls Triple Jump Midget ND 7.79m (13) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 7.98m (1) * 10
 
 
24 GRAY, RACHEL - Female - Comp#:
#14 Girls Discus Throw Senior ND 14.75m (13) *
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 6.19m (11) *
 
 
25 HAIGHT, JOEL - Male - Comp#:
#38 Boys 400 Meter Dash Junior NT 1:01.26 (3) 6
 
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 2:27.50 (4) 4
 
#44 Boys 3000 Meter Run Junior NT 12:44.00 (7)
 
#50 Boys Long Jump Junior ND 4.55m (7) *
 
 
26 HALDORSON, JENNA - Female - Comp#:
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 16.10 (12)
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 34.12 (9)
 
#117 Girls Javelin Throw Bantam ND 15.00m (9) *
 
#119 Girls Shot Put Bantam ND 7.46m (4) * 4
 
 
27 HALDORSON, TYLER - Male - Comp#:
#54 Boys Discus Throw Junior ND 19.05m (9) *
 
#58 Boys Shot Put Junior ND 7.91m (10) *
 
 
28 HANBIDGE, ANNE - Female - Comp#:
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:12.01 (7)
 
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 2:46.78 (4) 4
 
#69 Girls 1500 Meter Run Midget NT DNS
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.92m (5) * 2
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 9.01m (2) * 8
 
 
29 HANBIDGE, KATIE - Female - Comp#:
#22 Girls 200 Meter Dash Senior NT 28.62 (3) 6
 
#24 Girls 400 Meter Dash Senior NT 1:06.53 (2) 8
 
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT 2:41.03 (3) 6
 
#28 Girls 1500 Meter Run Senior NT 5:59.77 (3) 6
 
 
30 HARDER, MATT - Male - Comp#:
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 25.15m (11) *
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 13.40 (8) 13.41 (8)
 
#21 Boys 200 Meter Dash Senior NT 27.35 (5) 27.25 (6) 1
 
 
31 HARTWIG, DAN - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 13.54 (10)
 
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 27.13 (7) 27.99 (6) 1
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT 5:34.66 (7)
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND DNS
 
 
32 HAVARD, SHELBY - Female - Comp#: 119
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 39.88 (13)
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 15.08m (16) *
 
 
33 HOWE, HANNA - Female - Comp#:
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#103 Girls 800 Meter Run Bantam NT DNS
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND DNS
 
#119 Girls Shot Put Bantam ND DNS
 
 
34 KEHRIG, ANTHONY - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND DNS
 
#116 Boys Discus Throw Bantam ND DNS
 
 
35 KWOCHKA, JESSICA - Female - Comp#:
#1 Girls High Jump Senior NH 1.25m (5) * 2
 
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT 2:52.44 (4) 4
 
#28 Girls 1500 Meter Run Senior NT 6:10.56 (4) 4
 
 
36 LANGLOIS, BRIANNE - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH 1.20m (10) *
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 6.83m (19) *
 
 
37 LENDSAY, ANDREA - Female - Comp#:
#3 Girls High Jump Junior NH DNS
 
#35 Girls 200 Meter Dash Junior NT DNS
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND DNS
 
#55 Girls Javelin Throw Junior ND 24.40m (3) 6
 
 
38 LENDSAY, BRETT - Male - Comp#:
#8 Boys High Jump Senior NH DNS
 
#9 Boys Long Jump Senior ND DNS
 
#11 Boys Triple Jump Senior ND FOUL
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 26.42m (10) *
 
 
39 MATSALLA, JARRID - Male - Comp#:
#50 Boys Long Jump Junior ND 4.84m (3) * 6
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND 23.06m (8) *
 
#58 Boys Shot Put Junior ND 8.69m (7) *
 
 
40 MAULT, CAMERON - Male - Comp#:
#112 Boys Long Jump Bantam ND DNS
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND DNS
 
 
41 MEIJER, DEVIN - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.16m (8) *
 
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 15.01 (3) 15.09 (2) 8
 
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT 15.89 (1) 10
 
Division: 15.89
#117 Girls Javelin Throw Bantam ND 15.95m (7) *
 
 
42 MONTGOMERY, CHRIS - Male - Comp#:
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 19.84 (7)
 
 
43 MOYER, EVAN - Male - Comp#:
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:54.65 (10)
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND
 
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT DNS
 
 
44 POPOFF, KIARA - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 15.91 (11)
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT DNS
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT DNS
 
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 3:13.86 (8)
 
 
45 REITHMEIER, DAMON - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.50m (1) * 9
 
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 27.02 (2) 27.19 (3) 6
 
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:01.44 (3) 6
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.76m (8) *
 
 
46 REPCHINSKY, JUSTIN - Male - Comp#:
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT DNF
 
 
47 RYSTROM, VANESSA - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 16.68 (15)
 
#81 Girls Discus Throw Midget ND 16.53m (11) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 6.16m (14) *
 
 
48 SCHMIDT, JUSTIN - Male - Comp#:
#9 Boys Long Jump Senior ND 4.42m (11) *
 
#13 Boys Discus Throw Senior ND 25.00m (6) * 1
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 14.31 (13)
 
 
49 SENGER, BRODY - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 14.61 (5) 14.73 (3) 5
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 4.27m (4) * 4
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 8.92m (4) * 4
 
#129 Boys High Jump Bantam NH FAIL
 
 
50 SHENHER, JUSTINE - Female - Comp#:
#53 Girls Discus Throw Junior ND 17.16m (9) *
 
#55 Girls Javelin Throw Junior ND 16.63m (7) *
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 6.96m (6) * 1
 
 
51 SHIMLA, ALEX - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 14.87 (25)
 
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 29.48 (15)
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT 5:23.97 (6) 1
 
 
52 SMITH, FIONA - Female - Comp#:
#16 Girls Javelin Throw Senior ND FOUL
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 16.12 (8) 16.60 (7)
 
#22 Girls 200 Meter Dash Senior NT 33.83 (7)
 
#24 Girls 400 Meter Dash Senior NT DNS
 
#31 Girls 80 Meter Hurdles Senior NT 17.71 (6) 1
 
#35 Girls 200 Meter Dash Junior NT DNS
 
 
53 SMITH, ROSLYN - Female - Comp#:
#81 Girls Discus Throw Midget ND 15.87m (15) *
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 8.40m (20) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 6.35m (12) *
 
 
54 STEVENSON, MARTINA - Female - Comp#:
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 39.22 (12)
 
 
55 STREIFEL, KRISTIN - Female - Comp#:
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:15.92 (4) 4
 
#103 Girls 800 Meter Run Bantam NT 2:54.78 (3) 6
 
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT 17.18 (6) 1
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 7.00m (12) *
 
 
56 THIESSON, SARAH - Female - Comp#:
#18 Girls Shot Put Senior ND 8.67m (3) * 6
 
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT 2:38.19 (2) 8
 
#28 Girls 1500 Meter Run Senior NT 5:35.37 (2) 8
 
#30 Girls 3000 Meter Run Senior NT 13:01.00 (1) 10
 
 
57 THIESSON, SYDNEY - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.16m (9)
 
#105 Girls 1500 Meter Run Bantam NT 6:23.52 (3) 6
 
#107 Girls 3000 Meter Run Bantam NT 14:35.00 (2) 8
 
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT DNS
 
 
58 THORSON, CALEB - Male - Comp#:
#8 Boys High Jump Senior NH 1.50m (8) *
 
#11 Boys Triple Jump Senior ND 11.89m (2) * 8
 
#23 Boys 400 Meter Dash Senior NT 59.44 (2) 8
 
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT DNS
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT 5:11.05 (3) 6
 
 
59 THORSON, DANIEL - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.47m (3) * 3.25
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:47.86 (8)
 
 
60 VANDERGRIEND, ERIC - Male - Comp#:
#50 Boys Long Jump Junior ND 4.29m (10) *
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND 9.92m (5) * 2
 
#58 Boys Shot Put Junior ND 7.00m (12) *
 
#60 Boys 100 Meter Hurdles Junior NT 19.81 (3) 6
 
 
61 WATSON, DEANNA - Female - Comp#:
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 17.16 (17)
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 35.70 (13)
 
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.02m (18) *
 
 
62 WHARTON, TIFFANY - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.26m (3) * 6
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 32.08 (4) 32.56 (3) 6
 
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT 16.34 (4) 4
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.50m (7) *
 
 
63 WILSON, KATIE - Female - Comp#:
#1 Girls High Jump Senior NH FAIL
 
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.07m (13) *
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 7.07m (14) *
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT DNS
 
 
64 WYATT, DYLAN - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.30m (18) *
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 3.95m (25) *
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND 28.44m (8) *
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 28.79m (7) *
 
 
65 ZUREVINSKY, KYLE - Male - Comp#:
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:08.03 (9)
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT 5:37.06 (8)
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 26.35m (9) *
 
 
Relay Seed Prelims Finals
 
1 Clavet Composite School
#87 Girls 4x100 Meter Relay Midget NT 1:05.96 (7)
 
2 Clavet Composite School
#88 Boys 4x100 Meter Relay Midget NT 52.55 (1) 10
 
3 Clavet Composite School
#89 Girls 4x100 Meter Relay Junior NT DNS
 
4 Clavet Composite School
#90 Boys 4x100 Meter Relay Junior NT 52.88 (4) 4
 
5 Clavet Composite School
#91 Girls 4x100 Meter Relay Senior NT DQ
 
6 Clavet Composite School
#92 Boys 4x100 Meter Relay Senior NT 53.10 (3) 6
 
7 Clavet Composite School
#93 Girls 4x100 Meter Relay Bantam NT 1:02.23 (1) 10
 
8 Clavet Composite School
#95 Girls 4x400 Meter Relay Senior NT 4:37.59 (1) 10
Division: 4:37.59
 
9 Clavet Composite School
#96 Boys 4x400 Meter Relay Senior NT 4:08.86 (2) 8
Clavet Composite School Total Individual Entries: 208 - Total Relays: 9
 
 
Delisle Composite School
1 AITKIN, LEVI - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH 1.38m (4) * 4
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND 9.60m (6) * 1
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND 24.57m (7) *
 
 
2 ALTROGGE, KOLTEN - Male - Comp#:
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT 12.61 (3) DNS
 
#54 Boys Discus Throw Junior ND 26.53m (4) * 4
 
 
3 AMENDT, JILL - Female - Comp#: 103
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.90m (6) * 1
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 9.31m (4) * 4
 
#14 Girls Discus Throw Senior ND 24.10m (2) * 8
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 9.35m (1) * 10
 
 
4 ARDELL, MARK - Male - Comp#:
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 2:39.71 (11)
 
#54 Boys Discus Throw Junior ND 17.87m (10) *
 
 
5 ARNSTEN, CHASE - Male - Comp#:
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT 13.27 (5) 13.26 (2) 8
 
#50 Boys Long Jump Junior ND DNS
 
 
6 ATCHISON, AUSTIN - Male - Comp#:
#17 Boys Shot Put Senior ND 10.85m (6) * 1
 
 
7 ATCHISON, JENNA - Female - Comp#: 86
#5 Girls High Jump Midget NH 1.25m (6) * 0.3333333
 
#73 Girls 80 Meter Hurdles Midget NT 16.70 (4) 4
 
 
8 BELCOURT, CODY - Male - Comp#:
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 28.62m (8) *
 
 
9 BEZNOSKA, MEGAN - Female - Comp#: 104
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT 2:56.37 (5) 2
 
#28 Girls 1500 Meter Run Senior NT DNS
 
#30 Girls 3000 Meter Run Senior NT SCR
 
 
10 BEZNOSKA, RILEY - Male - Comp#:
#38 Boys 400 Meter Dash Junior NT 58.74 (1) 10
 
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 2:13.95 (1) 10
 
#42 Boys 1500 Meter Run Junior NT 5:15.89 (3) 6
 
#44 Boys 3000 Meter Run Junior NT 11:45.00 (3) 6
 
 
11 BEZOPLENKO, MONIQUE - Female - Comp#: 105
#28 Girls 1500 Meter Run Senior NT DNS
 
#30 Girls 3000 Meter Run Senior NT SCR
 
 
12 BLAIR, JUSTIN - Male - Comp#:
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT DNS
 
 
13 BOIRE, DANIELLE - Female - Comp#: 87
#85 Girls Shot Put Midget ND 7.57m (2) * 8
 
 
14 BONK, RACHEL - Female - Comp#: 65
#7 Girls High Jump Bantam NH DNS
 
 
15 BOSCH, KATRINA - Female - Comp#: 66
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 15.93 (9)
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 32.86 (5) 33.70 (5) 2
 
 
16 BOSCH, SARA - Female - Comp#: 78
#41 Girls 1500 Meter Run Junior NT 6:32.12 (4) 4
 
#43 Girls 3000 Meter Run Junior NT 15:05.00 (2) 8
 
#53 Girls Discus Throw Junior ND 16.42m (10) *
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 6.47m (8) *
 
 
17 BOYLE, BRENDAN - Male - Comp#:
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT 2:14.61 (1) 10
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT 4:36.82 (1) 10
 
Division: 4:36.82
#29 Boys 3000 Meter Run Senior NT 10:43.00 (1) 10
 
 
18 CARLSON, AMERA - Female - Comp#: 67
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 6.98m (13) *
 
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 13.83m (10) *
 
 
19 CHRISTOPHERSON, ALEX - Male - Comp#:
#82 Boys Discus Throw Midget ND 24.44m (13) *
 
 
20 CLIMEHAGA, KARLEY - Female - Comp#: 68
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 13.83m (10) *
 
#117 Girls Javelin Throw Bantam ND 20.77m (3) * 6
 
 
21 COBEN, BILLIE GRACE - Female - Comp#: 106
#24 Girls 400 Meter Dash Senior NT 1:13.93 (4) 4
 
 
22 COLEMAN, IVANNA - Female - Comp#: 88
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 28.79 (1) 29.29 (1) 10
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:08.09 (3) 6
 
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 2:44.98 (2) 8
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.94m (4) * 4
 
 
23 COLEMAN, JARETT - Male - Comp#:
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 12.93 (6) 12.96 (6) 1
 
#21 Boys 200 Meter Dash Senior NT 26.29 (3) 26.52 (2) 8
 
 
24 CURRIE, KATRINA - Female - Comp#: 89
#69 Girls 1500 Meter Run Midget NT 6:13.27 (3) 6
 
#71 Girls 3000 Meter Run Midget NT 14:45.00 (5) 2
 
 
25 DEPTUCH, KAYLA - Female - Comp#: 69
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:24.40 (11)
 
#119 Girls Shot Put Bantam ND 5.25m (14) *
 
 
26 DESCHAMPS, STEPH - Female - Comp#: 79
#3 Girls High Jump Junior NH 1.15m (4) * 4
 
#33 Girls 100 Meter Dash Junior NT 15.47 (3) 6
 
#35 Girls 200 Meter Dash Junior NT 32.70 (4) 4
 
#59 Girls 80 Meter Hurdles Junior NT 16.39 (2) 8
 
 
27 DESCHARLAIS, CHRISTINE - Female - Comp#: 70
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#103 Girls 800 Meter Run Bantam NT 4:17.99 (10)
 
#105 Girls 1500 Meter Run Bantam NT DNS
 
 
28 DUBKOWSKI, JESSICA - Female - Comp#: 71
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.11m (12) *
 
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:21.74 (9)
 
#103 Girls 800 Meter Run Bantam NT 3:11.04 (6) 1
 
#119 Girls Shot Put Bantam ND 6.13m (11) *
 
 
29 DUBKOWSKI, RYAN - Male - Comp#:
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:00.09 (2) 8
 
#72 Boys 3000 Meter Run Midget NT SCR
 
 
30 EHR, DAVID - Male - Comp#:
#8 Boys High Jump Senior NH 1.50m (8) *
 
 
31 ELIAN, SYDNEY - Female - Comp#: 107
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 22.13m (4) * 4
 
 
32 EVOY, STEVEN - Male - Comp#:
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 26.30m (10) *
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 8.62m (17) *
 
 
33 FAYANT, TAYLOR - Female - Comp#: 90
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT DNS
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND DNS
 
 
34 FERGUSON, SHELDON - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.30m (18) *
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:36.41 (3) 6
 
 
35 FRENCH, MARLEY - Female - Comp#: 108
#14 Girls Discus Throw Senior ND 20.47m (8) *
 
 
36 GARNER, MALINA - Female - Comp#: 80
#41 Girls 1500 Meter Run Junior NT 6:01.50 (1) 10
 
#43 Girls 3000 Meter Run Junior NT 13:58.00 (1) 10
 
#55 Girls Javelin Throw Junior ND 25.05m (2) * 8
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 7.82m (2) * 8
 
 
37 GAUCHER, AMERA - Female - Comp#: 109
#22 Girls 200 Meter Dash Senior NT 31.09 (5) 2
 
 
38 GHANEY, EVAN - Male - Comp#:
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:23.74 (15)
 
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT 3:10.58 (11)
 
 
39 GRISDALE, LILY - Female - Comp#: 110
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 24.25m (3) * 6
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 6.86m (9) *
 
 
40 HALL, DERWYN - Male - Comp#:
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 29.43 (1) 29.29 (1) 10
 
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT 2:28.65 (2) 8
 
#129 Boys High Jump Bantam NH 1.32m (3) * 6
 
 
41 HALL, DOM - Male - Comp#:
#34 Boys 100 Meter Dash Junior NT 12.58 (1) 12.78 (1) 10
 
#36 Boys 200 Meter Dash Junior NT 25.63 (1) 10
 
 
42 HARASYN, COLE - Male - Comp#:
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT 2:40.42 (12)
 
#42 Boys 1500 Meter Run Junior NT DNS
 
#44 Boys 3000 Meter Run Junior NT SCR
 
 
43 HARTLEY, CONNOR - Male - Comp#:
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 18.95m (12) *
 
 
44 HAYES, STEVEN - Male - Comp#:
#82 Boys Discus Throw Midget ND DNS
 
 
45 HAYES, THOMAS - Male - Comp#:
#86 Boys Shot Put Midget ND 9.95m (7) *
 
 
46 HILL, TAYLOR - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND 26.29m (4) * 4
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 32.99m (4) * 4
 
 
47 HILL-WILCOX, CARISSA - Female - Comp#: 91
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 18.60m (9) *
 
 
48 HONEROSKI, JUDD - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH DNS
 
#50 Boys Long Jump Junior ND 4.99m (1) 10
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND 10.59m (4) * 4
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND 35.08m (3) * 6
 
 
49 HOUNJET, CARLIN - Male - Comp#:
#21 Boys 200 Meter Dash Senior NT 31.08 (8) DNS
 
#23 Boys 400 Meter Dash Senior NT 1:03.15 (5) 2
 
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT 2:48.46 (4) 4
 
 
50 HOYSETH, JACKIE - Female - Comp#: 111
#14 Girls Discus Throw Senior ND 19.16m (10) *
 
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 22.12m (5) * 2
 
#24 Girls 400 Meter Dash Senior NT DNS
 
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT 3:04.96 (7)
 
 
51 HOYSETH, JOLINE - Female - Comp#: 92
#81 Girls Discus Throw Midget ND 17.95m (8) *
 
 
52 JUNOP, BRANDON - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 15.90 (14)
 
#116 Boys Discus Throw Bantam ND DNS
 
 
53 JUNOP, KYLEE - Female - Comp#: 72
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 15.99 (10)
 
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT 18.42 (11)
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 8.61m (2) * 8
 
#117 Girls Javelin Throw Bantam ND 18.69m (4) * 4
 
 
54 KEET, TERESA - Female - Comp#: 112
#12 Girls Triple Jump Senior ND 9.06m (7) *
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 13.80 (1) 14.12 (1) 10
 
#22 Girls 200 Meter Dash Senior NT 28.61 (2) 8
 
 
55 KEMP, ZACH - Male - Comp#:
#50 Boys Long Jump Junior ND 4.79m (5) * 2
 
#52 Boys Triple Jump Junior ND 10.91m (2) * 8
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND 33.44m (4) * 4
 
#58 Boys Shot Put Junior ND 9.17m (4) * 4
 
 
56 KINZIE, JAMIE - Female - Comp#: 81
#3 Girls High Jump Junior NH 1.25m (2) * 8
 
#53 Girls Discus Throw Junior ND 16.33m (11) *
 
 
57 KLASSEN, LOGAN - Male - Comp#:
#21 Boys 200 Meter Dash Senior NT 26.57 (2) 26.81 (3) 6
 
#23 Boys 400 Meter Dash Senior NT 1:00.20 (3) 6
 
 
58 KNACKSTEADT, BRAYDEN - Male - Comp#:
#82 Boys Discus Throw Midget ND 26.94m (10) *
 
 
59 KNITTIG, LAURA - Female - Comp#: 73
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 33.31 (6) 33.76 (6) 1
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.28m (15) *
 
 
60 LARSON, MICHELLE - Female - Comp#: 82
#3 Girls High Jump Junior NH DNS
 
#49 Girls Long Jump Junior ND DNS
 
 
61 LEBLANC, CHANDRA - Female - Comp#: 93
#79 Girls Triple Jump Midget ND 8.06m (11) *
 
#81 Girls Discus Throw Midget ND 20.36m (2) * 8
 
 
62 LINK, TYLER - Male - Comp#:
#15 Boys Javelin Throw Senior ND DNS
 
#29 Boys 3000 Meter Run Senior NT SCR
 
 
63 MCKENZIE, TYSON - Male - Comp#:
#54 Boys Discus Throw Junior ND 21.20m (6) * 1
 
 
64 MOEN, JANINE - Female - Comp#: 94
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 14.36 (2) 14.26 (2) 8
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 29.42 (2) 29.45 (2) 8
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:06.88 (1) 10
 
Division: 1:06.88
 
65 MOEN, LOGAN - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 15.08 (6) 15.40 (6) 1
 
#129 Boys High Jump Bantam NH 1.25m (8) *
 
 
66 NEBOZENKO, CHAR - Female - Comp#: 83
#33 Girls 100 Meter Dash Junior NT 15.19 (2) 8
 
#49 Girls Long Jump Junior ND 4.26m (1) * 10
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 9.49m (1) * 10
 
#55 Girls Javelin Throw Junior ND 16.51m (8) *
 
 
67 NEBOZENKO, DAYNA - Female - Comp#: 113
#10 Girls Long Jump Senior ND 3.66m (7) *
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 9.15m (6) * 1
 
 
68 NORDALL, TRAVIS - Male - Comp#:
#112 Boys Long Jump Bantam ND DNS
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 24.99m (3) * 6
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND 7.67m (14) *
 
 
69 NORDICK, ZOEY - Female - Comp#: 95
#5 Girls High Jump Midget NH 1.30m (4) * 3
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 7.37m (4) * 4
 
 
70 NORRIS, LEANNE - Female - Comp#: 114
#1 Girls High Jump Senior NH 1.40m (4) * 4
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 15.06 (5) 15.50 (5) 2
 
#24 Girls 400 Meter Dash Senior NT 1:10.41 (3) 6
 
 
71 O'HARA, BECKY - Female - Comp#: 96
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 2:38.95 (1) 10
 
Division: 2:38.95
#69 Girls 1500 Meter Run Midget NT 5:38.30 (1) 10
 
Division: 5:38.30
#71 Girls 3000 Meter Run Midget NT 12:51.00 (1) 10
 
Division: 12:51.00
 
72 OLSON, TANNER - Male - Comp#:
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 33.23 (5) 33.39 (6) 1
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.53m (9) *
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 7.62m (9) *
 
 
73 PAYNE, DUSTIN - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 14.17 (15)
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.98m (3) * 6
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 10.77m (4) * 4
 
 
74 PAYNE, KIRK - Male - Comp#:
#9 Boys Long Jump Senior ND 5.70m (2) * 8
 
#11 Boys Triple Jump Senior ND 12.34m (1) * 10
 
 
75 PETTY, TREVOR - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.40m (8) *
 
 
76 PIRLOT, RYAN - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 15.36 (8) 15.58 (7)
 
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 32.47 (4) 32.21 (4) 4
 
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 18.45m (23)
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 21.18m (7) *
 
#129 Boys High Jump Bantam NH FAIL
 
 
77 RASMUSSEN, DANIEL - Male - Comp#:
#86 Boys Shot Put Midget ND 9.55m (11) *
 
 
78 RICE, AMY - Female - Comp#: 74
#103 Girls 800 Meter Run Bantam NT 3:11.57 (7)
 
#105 Girls 1500 Meter Run Bantam NT 6:26.90 (4) 4
 
#107 Girls 3000 Meter Run Bantam NT 16:02.00 (4) 4
 
 
79 RICHARDSON, KELSEY - Female - Comp#: 97
#69 Girls 1500 Meter Run Midget NT 6:55.67 (9)
 
#71 Girls 3000 Meter Run Midget NT SCR
 
 
80 RICHARDSON, KYLE - Male - Comp#:
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT 6:57.44 (8)
 
#108 Boys 3000 Meter Run Bantam NT 15:52.00 (5) 2
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 7.28m (10) *
 
 
81 RICHELL, BRITNEE - Female - Comp#: 98
#81 Girls Discus Throw Midget ND DNS
 
#85 Girls Shot Put Midget ND FOUL
 
 
82 RICHMOND, CURTIS - Male - Comp#:
#114 Boys Triple Jump Bantam ND DNS
 
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 18.55m (21) *
 
 
83 SAWYER, DAVID - Male - Comp#:
#9 Boys Long Jump Senior ND 4.93m (8) *
 
#13 Boys Discus Throw Senior ND 24.22m (8) *
 
 
84 SCHNIEDER, NOLAN - Male - Comp#:
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 11.97m (19) *
 
 
85 SCHNITZLER, RENIE - Female - Comp#: 75
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.06m (15) *
 
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT 18.59 (12)
 
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 12.97m (16) *
 
#119 Girls Shot Put Bantam ND 8.06m (1) * 10
 
 
86 SCNITZLER, KIRBIE - Female - Comp#: 99
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 20.75m (6) * 1
 
 
87 SHNIEDER, JARET - Male - Comp#:
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:51.10 (9)
 
 
88 SHOCKEY, TOM - Male - Comp#:
#9 Boys Long Jump Senior ND 4.81m (10) *
 
#11 Boys Triple Jump Senior ND 10.68m (4) * 4
 
 
89 SHULTE, KAMRY - Female - Comp#: 76
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.21m (7) *
 
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 14.66 (1) 14.54 (1) 10
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 30.86 (1) 31.28 (1) 10
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.89m (3) * 6
 
 
90 SHUTIAK, JESSE - Male - Comp#:
#50 Boys Long Jump Junior ND 4.57m (6) * 1
 
 
91 SHUTIAK, TRAVIS - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 14.26 (17)
 
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 28.55 (10)
 
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:04.86 (6) 1
 
 
92 SLOBOSHAN, EMMA - Female - Comp#: 84
#35 Girls 200 Meter Dash Junior NT 31.63 (1) 10
 
#37 Girls 400 Meter Dash Junior NT 1:11.33 (1) 10
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 8.27m (5) * 2
 
#53 Girls Discus Throw Junior ND 25.48m (1) * 10
 
 
93 SLOBOSHAN, JOEL - Male - Comp#:
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT 5:48.31 (10)
 
 
94 SMITH, CECILY - Female - Comp#: 85
#33 Girls 100 Meter Dash Junior NT 14.82 (1) 10
 
#49 Girls Long Jump Junior ND 4.09m (4) * 4
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 8.76m (3) * 6
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 7.52m (4) * 4
 
 
95 SMITH, JON - Male - Comp#:
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 24.70m (13) *
 
 
96 SMITH, MCKINLEY - Male - Comp#:
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT 5:53.94 (4) 4
 
#108 Boys 3000 Meter Run Bantam NT 13:09.00 (2) 8
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.91m (7) *
 
 
97 SPARROW, DEVIN - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.30m (18) *
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT 2:27.46 (1) 10
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT 5:01.87 (1) 10
 
#72 Boys 3000 Meter Run Midget NT 11:29.00 (1) 10
 
 
98 SPARROW, KIRSTEN - Female - Comp#: 100
#5 Girls High Jump Midget NH 1.42m (2) * 8
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:09.47 (5) 2
 
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 2:48.52 (5) 2
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 8.55m (5) * 2
 
 
99 SPARROW, SIERRA - Female - Comp#: 115
#26 Girls 800 Meter Run Senior NT 2:59.07 (6) 1
 
#28 Girls 1500 Meter Run Senior NT DNS
 
 
100 STADNICK, DUSTIN - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 13.09 (5) 12.90 (2) 8
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.94m (5) * 2
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 11.03m (2) * 8
 
 
101 STADNICK, JESSE - Male - Comp#:
#11 Boys Triple Jump Senior ND 10.58m (5) * 2
 
#13 Boys Discus Throw Senior ND 23.61m (9) *
 
#15 Boys Javelin Throw Senior ND 35.68m (1) * 10
 
#17 Boys Shot Put Senior ND 11.89m (2) * 8
 
 
102 STANLEY, IAN - Male - Comp#:
#23 Boys 400 Meter Dash Senior NT 1:02.15 (4) 4
 
 
103 STEVENSON, ALEX - Male - Comp#:
#8 Boys High Jump Senior NH 1.66m (3) * 6
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 12.77 (4) 12.33 (2) 8
 
 
104 SWIDERSKY, NIC - Male - Comp#:
#17 Boys Shot Put Senior ND 11.48m (4) * 4
 
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 12.59 (2) 12.66 (4) 4
 
 
105 TETLAND, ERIK - Male - Comp#:
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 30.14 (17)
 
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.26m (19) *
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 8.74m (12) *
 
 
106 TETLAND, RYAN - Male - Comp#:
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:18.23 (8)
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND 8.29m (10) *
 
 
107 THOMPSON, JESSE - Male - Comp#:
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT DNS
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT DNS
 
 
108 TWEEDIE, AMY - Female - Comp#: 116
#1 Girls High Jump Senior NH 1.49m (1) * 10
 
#10 Girls Long Jump Senior ND 4.42m (1) * 10
 
#20 Girls 100 Meter Dash Senior NT 14.12 (2) 14.51 (2) 8
 
#22 Girls 200 Meter Dash Senior NT 29.97 (4) 4
 
 
109 VANDERBRINK, ERWIN - Male - Comp#:
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 29.32 (14)
 
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT DNS
 
 
110 WARD, COLE - Male - Comp#:
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT DNS
 
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT DNS
 
 
111 WHITMORE, GAVIN - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH 1.20m (6) * 1
 
#38 Boys 400 Meter Dash Junior NT 1:11.59 (8)
 
 
112 WHITTINGTON, CHRIS - Male - Comp#:
#8 Boys High Jump Senior NH DNS
 
#29 Boys 3000 Meter Run Senior NT SCR
 
 
113 WILK, DONAVON - Male - Comp#:
#120 Boys Shot Put Bantam ND 7.88m (12) *
 
 
114 WINARSKY, KRISTA - Female - Comp#: 101
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT DNS
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT DNS
 
#77 Girls Long Jump Midget ND FOUL
 
 
115 WORTH, TOREY - Female - Comp#: 77
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT 16.87 (5) 2
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.93m (2) * 8
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 8.68m (1) * 10
 
#117 Girls Javelin Throw Bantam ND 26.73m (1) * 10
 
Division: 26.73m
 
116 WRIGHT, LATRISA - Female - Comp#: 102
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.77m (7) *
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 8.32m (6) * 1
 
 
117 ZOERB, SEAN - Male - Comp#:
#38 Boys 400 Meter Dash Junior NT 1:07.94 (7)
 
#58 Boys Shot Put Junior ND 8.10m (8) *
 
 
Relay Seed Prelims Finals
 
1 Delisle Composite School
#87 Girls 4x100 Meter Relay Midget NT 57.23 (2) 8
 
2 Delisle Composite School
#88 Boys 4x100 Meter Relay Midget NT 52.60 (2) 8
 
3 Delisle Composite School
#89 Girls 4x100 Meter Relay Junior NT 58.98 (1) 10
 
4 Delisle Composite School
#90 Boys 4x100 Meter Relay Junior NT 49.98 (2) 8
 
5 Delisle Composite School
#91 Girls 4x100 Meter Relay Senior NT 55.44 (1) 10
 
6 Delisle Composite School
#92 Boys 4x100 Meter Relay Senior NT 49.89 (1) 10
 
7 Delisle Composite School
#93 Girls 4x100 Meter Relay Bantam NT 1:02.98 (3) 6
 
8 Delisle Composite School
#94 Boys 4x100 Meter Relay Bantam NT 59.77 (2) 8
 
9 Delisle Composite School
#95 Girls 4x400 Meter Relay Senior NT 4:39.37 (2) 8
 
10 Delisle Composite School
#96 Boys 4x400 Meter Relay Senior NT 4:04.89 (1) 10
Delisle Composite School Total Individual Entries: 272 - Total Relays: 10
 
 
Hague High School
1 BLACKBIRD, ALEXIS - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.16m (11) *
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND DNS
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND DNS
 
 
2 BRAUN, CASSISDY - Male - Comp#:
#78 Boys Long Jump Midget ND 4.55m (12) *
 
 
3 BRAUN, RANELLE - Female - Comp#:
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.10m (24) *
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND DNS
 
 
4 BROWN, ALLISON - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH 1.25m (6) * 0.3333333
 
 
5 DYCK, CHELSEY - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.16m (10) *
 
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 17.18 (18)
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.31m (14) *
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 7.21m (10) *
 
 
6 DYCK, DEREK - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH DNS
 
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT DNS
 
 
7 FEHR, CARLY - Female - Comp#:
#55 Girls Javelin Throw Junior ND 11.35m (10) *
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 5.26m (10) *
 
 
8 FEHR, DUSTIN - Male - Comp#:
#78 Boys Long Jump Midget ND DNS
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND DNS
 
#86 Boys Shot Put Midget ND DNS
 
 
9 FEHR, JUSTIN - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 13.63 (1) 13.68 (1) 10
 
#108 Boys 3000 Meter Run Bantam NT SCR
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 4.45m (2) * 8
 
#129 Boys High Jump Bantam NH 1.28m (4) * 4
 
 
10 FEHR, KELEIGH - Female - Comp#:
#10 Girls Long Jump Senior ND 4.09m (3) * 6
 
#12 Girls Triple Jump Senior ND 9.69m (2) * 8
 
 
11 FEHR, KENNEDY - Female - Comp#:
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 14.88 (2) 15.29 (4) 4
 
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:15.44 (2) 8
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 3.37m (12) *
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND DNS
 
 
12 FEHR, LESLIE - Female - Comp#:
#49 Girls Long Jump Junior ND 4.20m (2) * 8
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 9.16m (2) * 8
 
 
13 FEHR, MADISON - Female - Comp#:
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 28.84 (3) DNS
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT DNS
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 4.32m (1) * 10
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND 8.88m (3) * 6
 
 
14 FEHR, NIKI - Female - Comp#:
#49 Girls Long Jump Junior ND 4.09m (3) * 6
 
#53 Girls Discus Throw Junior ND DNS
 
#57 Girls Shot Put Junior ND DNS
 
 
15 FEHR, TRAVIS - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.40m (8) *
 
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 13.41 (8) 13.55 (6) 1
 
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 27.36 (3) 27.27 (4) 4
 
 
16 FISHER, SHANNON - Female - Comp#:
#57 Girls Shot Put Junior ND DNS
 
 
17 FRIESEN, LEVI - Male - Comp#:
#116 Boys Discus Throw Bantam ND DNS
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND DNS
 
#129 Boys High Jump Bantam NH DNS
 
 
18 FUNK, ALYSSA - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH DNS
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 2.89m (21) *
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 6.74m (15) *
 
 
19 GUENTER, DAVE - Male - Comp#:
#13 Boys Discus Throw Senior ND DNS
 
#17 Boys Shot Put Senior ND DNS
 
#25 Boys 800 Meter Run Senior NT DNS
 
#27 Boys 1500 Meter Run Senior NT DNS
 
 
20 LOEWEN, TYLER - Male - Comp#:
#54 Boys Discus Throw Junior ND DNS
 
 
21 NEUDORF, DRAKE - Male - Comp#:
#78 Boys Long Jump Midget ND 3.97m (24) *
 
#80 Boys Triple Jump Midget ND 8.13m (18) *
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND 25.77m (11) *
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 24.34m (14) *
 
 
22 NEUDORF, JON - Male - Comp#:
#82 Boys Discus Throw Midget ND DNS
 
#86 Boys Shot Put Midget ND DNS
 
 
23 NEUDORF, JORDAN - Male - Comp#:
#54 Boys Discus Throw Junior ND DNS
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND DNS
 
#58 Boys Shot Put Junior ND DNS
 
 
24 NEUDORF, KIM - Female - Comp#:
#12 Girls Triple Jump Senior ND 9.82m (1) * 10
 
#14 Girls Discus Throw Senior ND 24.19m (1) * 10
 
#16 Girls Javelin Throw Senior ND 27.42m (2) * 8
 
#18 Girls Shot Put Senior ND 8.97m (2) * 8
 
 
25 NEUDORF, ZACH - Male - Comp#:
#116 Boys Discus Throw Bantam ND DNS
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND DNS
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND DNS
 
 
26 NEUFELD, CLAYTON - Male - Comp#:
#19 Boys 100 Meter Dash Senior NT 14.84 (14)
 
 
27 NOLIN, BRETT - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 15.74 (13)
 
#129 Boys High Jump Bantam NH 1.25m (8) *
 
 
28 PENNER, MELANIE - Female - Comp#:
#53 Girls Discus Throw Junior ND 17.49m (7) *
 
 
29 SAWATZKY, LAUREN - Female - Comp#:
#37 Girls 400 Meter Dash Junior NT 1:18.79 (2) 8
 
#39 Girls 800 Meter Run Junior NT 3:04.92 (4) 4
 
#53 Girls Discus Throw Junior ND 19.70m (4) * 4
 
 
30 SIELSTAD, ALICIA - Female - Comp#:
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:16.91 (6) 1
 
#103 Girls 800 Meter Run Bantam NT 3:07.15 (5) 2
 
 
31 THIESSEN, JOCELYN - Female - Comp#:
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT DNS
 
#77 Girls Long Jump Midget ND DNS
 
#79 Girls Triple Jump Midget ND DNS
 
 
32 UNGER, MIKE - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.30m (18) *
 
#82 Boys Discus Throw Midget ND 19.19m (17) *
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 17.41m (20) *
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 8.44m (18) *
 
 
33 UNGER, SEAN - Male - Comp#: 117
#82 Boys Discus Throw Midget ND DNS
 
 
34 WAGNER, ADAM - Male - Comp#:
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT 7:13.81 (9)
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 15.05m (17) *
 
 
35 WAGNER, ASHLEY - Female - Comp#:
#55 Girls Javelin Throw Junior ND 27.15m (1) * 10
 
#57 Girls Shot Put Junior ND 7.62m (3) * 6
 
 
36 WATT, ALANA - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.35m (1) * 10
 
Division: 1.35m
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 15.06 (4) 15.20 (3) 6
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 4.07m (1) * 10
 
 
Relay Seed Prelims Finals
 
1 Hague High School
#93 Girls 4x100 Meter Relay Bantam NT 1:04.49 (6) 1
 
2 Hague High School
#94 Boys 4x100 Meter Relay Bantam NT 1:08.01 (6) 1
Hague High School Total Individual Entries: 92 - Total Relays: 2
 
 
Laird School
1 FUNK, ALEXANDRA - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH DNS
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 2.95m (19) *
 
 
2 GUENTER, ADAM - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH DNS
 
 
3 GUENTER, ERIC - Male - Comp#:
#6 Boys High Jump Midget NH 1.30m (18) *
 
Laird School Total Individual Entries: 4 - Total Relays: 0
 
 
Lord Asquith
1 ABLASS, JARED - Male - Comp#:
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 7.91m (7) *
 
#116 Boys Discus Throw Bantam ND 19.10m (9) *
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 17.40m (12) *
 
#120 Boys Shot Put Bantam ND 8.48m (8)
 
 
2 ABLASS, NATHAN - Male - Comp#:
#82 Boys Discus Throw Midget ND 30.14m (5) * 2
 
#84 Boys Javelin Throw Midget ND 28.83m (6) 1
 
#86 Boys Shot Put Midget ND 9.71m (9) *
 
 
3 BERG, JOHN - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH 1.30m (5) * 2
 
#38 Boys 400 Meter Dash Junior NT DNS
 
#40 Boys 800 Meter Run Junior NT DNS
 
#42 Boys 1500 Meter Run Junior NT DNS
 
 
4 BERG8, DEAN - Male - Comp#:
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:13.12 (13)
 
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT DNS
 
#70 Boys 1500 Meter Run Midget NT DNS
 
#72 Boys 3000 Meter Run Midget NT 13:40.00 (8)
 
 
5 BLUMRICH, DANA - Female - Comp#:
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT DNS
 
 
6 CHAMBERLAIN, KELLY - Female - Comp#:
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.29m (10) *
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 8.16m (6) * 1
 
 
7 CHAMBERLAIN, MEGAN - Female - Comp#:
#3 Girls High Jump Junior NH 1.25m (3) * 6
 
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.61m (7) *
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 8.13m (7) *
 
#53 Girls Discus Throw Junior ND 20.55m (3) * 6
 
 
8 CHAMBERLAIN, ROBIN - Female - Comp#:
#49 Girls Long Jump Junior ND 3.94m (5) * 2
 
#51 Girls Triple Jump Junior ND 8.33m (4) * 4
 
 
9 CLAYPOOL, MCKENZIE - Female - Comp#:
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 15.49 (6) 15.69 (6) 1
 
#113 Girls Triple Jump Bantam ND 7.48m (8) *
 
#115 Girls Discus Throw Bantam ND 16.04m (3) * 6
 
#119 Girls Shot Put Bantam ND 7.43m (5) * 2
 
 
10 CLAYPOOL8, BRADEY - Female - Comp#:
#77 Girls Long Jump Midget ND 3.20m (21) *
 
 
11 COLES, CORY - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 15.48 (11)
 
#102 Boys 400 Meter Dash Bantam NT 1:08.68 (1) 10
 
#104 Boys 800 Meter Run Bantam NT 2:40.04 (3) 6
 
#129 Boys High Jump Bantam NH 1.20m (10) *
 
 
12 COOK, DANI - Female - Comp#:
#5 Girls High Jump Midget NH 1.36m (3) * 6
 
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 16.03 (12)
 
#69 Girls 1500 Meter Run Midget NT 6:26.87 (5) 2
 
#77 Girls Long Jump Midget ND 4.06m (2) * 8
 
 
13 DAHLSIDE8, XAVERIE - Male - Comp#:
#68 Boys 800 Meter Run Midget NT DNS
 
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 20.95 (9)
 
 
14 DAVIDSON, TAYLOR - Male - Comp#:
#62 Boys 100 Meter Dash Midget NT 13.19 (3) 13.35 (5) 2
 
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 26.76 (6) 26.81 (2) 8
 
#66 Boys 400 Meter Dash Midget NT 1:01.96 (4) 4
 
 
15 EDSTROM, KAITLYN - Female - Comp#:
#61 Girls 100 Meter Dash Midget NT 15.24 (6) 15.61 (7)
 
#63 Girls 200 Meter Dash Midget NT 31.31 (6) 31.89 (5) 2
 
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:12.04 (8)
 
#83 Girls Javelin Throw Midget ND 20.89m (5) * 2
 
 
16 EIDE, KYLE - Male - Comp#: 120
#54 Boys Discus Throw Junior ND 28.06m (2) * 8
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND 43.98m (1) * 10
 
Division: 43.98m
#58 Boys Shot Put Junior ND 11.12m (2) * 8
 
 
17 EWEN, FELIX - Male - Comp#:
#74 Boys 100 Meter Hurdles Midget NT 25.52 (11)
 
 
18 FRIESEN, JOSH - Male - Comp#:
#86 Boys Shot Put Midget ND 11.19m (3) * 6
 
 
19 GARAND, GREG - Male - Comp#:
#4 Boys High Jump Junior NH 1.60m (1) * 10
 
 
20 GIFFORD, AUSTIN - Male - Comp#:
#106 Boys 1500 Meter Run Bantam NT DNS
 
#110 Boys 80 Meter Hurdles Bantam NT 18.32 (6) 1
 
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.01m (14) *
 
#129 Boys High Jump Bantam NH 1.10m (12) *
 
 
21 GILCHREST, JESSI - Female - Comp#:
#97 Girls 100 Meter Dash Bantam NT 16.74 (16)
 
 
22 GOYETTE, ALEX - Male - Comp#:
#112 Boys Long Jump Bantam ND 3.45m (11) *
 
#114 Boys Triple Jump Bantam ND 7.09m (12) *
 
#118 Boys Javelin Throw Bantam ND 15.42m (16) *
 
 
23 GOYETTE, JULIEN - Male - Comp#:
#52 Boys Triple Jump Junior ND 9.54m (8) *
 
#54 Boys Discus Throw Junior ND 20.40m (7) *
 
#56 Boys Javelin Throw Junior ND 20.76m (9) *
 
#58 Boys Shot Put Junior ND DNS
 
 
24 GOYETTE8, CATHERINE - Female - Comp#:
#65 Girls 400 Meter Dash Midget NT 1:29.67 (9)
 
#67 Girls 800 Meter Run Midget NT 3:27.03 (10)
 
#71 Girls 3000 Meter Run Midget NT SCR
 
 
25 GRIEDER, JESSIE - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.11m (12) *
 
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:19.48 (8)
 
#111 Girls Long Jump Bantam ND 2.93m (20) *
 
 
26 HUDSON, CELIE - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.11m (12) *
 
#109 Girls 80 Meter Hurdles Bantam NT 17.50 (8)
 
 
27 HUDSON, JAYDE - Female - Comp#:
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 34.87 (11)
 
 
28 IRVINE, DALLAS - Male - Comp#:
#64 Boys 200 Meter Dash Midget NT 30.09 (16)
 
 
29 KELLIHER, MASON - Male - Comp#:
#98 Boys 100 Meter Dash Bantam NT 16.10 (16)
 
#100 Boys 200 Meter Dash Bantam NT 34.14 (7) 33.59 (7)
 
#110 Boys 80 Meter Hurdles Bantam NT 17.79 (4) 4
 
 
30 KERELUK, MCKENNA - Female - Comp#:
#53 Girls Discus Throw Junior ND DNS
 
 
31 KIELSTRA, NELINE - Female - Comp#:
#7 Girls High Jump Bantam NH 1.21m (5) * 1.5
 
#99 Girls 200 Meter Dash Bantam NT 33.73 (8) 34.27 (7)
 
#101 Girls 400 Meter Dash Bantam NT 1:15.74 (3) 6
 
 
32 KRAFT, NICOLE - Female - Comp#:
#79 Girls Triple Jump Midget ND 7.12m (17) *
 
#85 Girls Shot Put Midget ND 6.45m (11) *
 
 
33 LIBRECHT, JENNA - Female - Comp#:
#117 Girls Javelin Throw Bantam ND 9.37m (15) *
 
#119 Girls Shot Put Bantam ND 5.15m (15) *
 
 
34 LYSYSHYN, KIMBERLY - Female - Comp#:
#117 Gi